«Якщо б’є, значить – не любить»: у Франківську говорили, як запобігати домашньому насильству (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

05 Лип, 2019 12:10

Поділитись публікацією
«Якщо б’є, значить – не любить»: у Франківську говорили, як запобігати домашньому насильству (ФОТО)

П’ятого липня в залі засідань виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради відбулась прес-конференція про роботу спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства.

Читайте також: У центрі міста франківців квестом навчають, як не потрапити до рук торговців людьми (ФОТО)

За статистикою, понад 3 мільйони дітей в Україні щороку спостерігають за актами насильства у сім‘ї або є їхніми вимушеними учасниками, а майже 70% жінок піддаються різним формам знущань і принижень, інформує “Галка”.

«Впродовж минулого року у Франківську зареєстрували 203 звернення щодо насильства у сім‘ї. З них 185 жінок, та 18 чоловіків. Люди не знають, куди звертатися, бояться звертатися, думають, що насильство це нормально. Вірять у міф – б‘є значить любить. Але насправді це не норма», – каже заступник директора Департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради Назарій Куземко.

Щорічно близько 1500 жінок, і ця тенденція збільшується за останні три роки, помирають від рук власних чоловіків. Діти скривджених матерів у 6 раз схильніші до суїциду, а 50% – до зловживань наркотиками.

«Проблема протидії домашньому насильству завжди була актуальною. Найчастіше постраждалі – жінки, з ними багато спілкуємось, аби вони відчували себе у безпеці. Також є можливість поселити їх у центр у соціальної реабілітації, що на Верховинщині, таким чином на три місяці постраждала чи постраждалий може пожити без насильника у безпеці. На даний час є у нас є одна сім’я під соціальним супроводом, минулого року було таких дві сім‘ї»,- розповідає начальниця відділу соціальної роботи Івано-Франівського міського центру соціальних служб Мар’яна Добрянська.

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, 38% вбивств жінок у світі – справа рук їхніх партнерів. У деяких країнах ця цифра наближається до 70%. Кожна четверта жінка земної кулі упродовж всього життя страждає від сексуального насильства.

«Поліція завжди перша реагує на справи щодо домашнього насильства. 2 тисячі справ цьогоріч надійшло до поліції, це значно більше ніж у минулому році. Таку статистику можна пояснити тим, що цьогоріч ввійшов у дію новий закон про насильство, у нього також підпадають діти, які бачили насильство – вони визнаються потерпілими. Потрібно не мовчати, говорити, інформувати, працювати у школах, співпрацювати з психологами, проводити тестування та обстеження дітей, аби розуміти як діти сприймають оточення у сім‘ї, адже причини насильства бувають різними», – каже начальниця відділу ювенальної превенції УПД ГУНП в області Алла Бойчук.

У Франкіську громадські активісти планують відкрити волонтерський центр соціальної допомоги для людей, які постраждали від насильства. Адже центр у Верховині, на думку ідейників, дуже далеко.

«Ми вже рік займаємося цією проблемою. Пробуємо запустити центр для людей, які постраждали від насильства, покладаючись лише на власні сили, адже вважаємо, що влада робить заходи лише «для галочки». Планується дві кімнати – у одній буде 2 ліжка, а у другій великій 4 ліжка. Поки лише у денний час, адже у нас немає чергового. Працюємо власними силами, люди звертаються до нас через соцмереж і також через ГО «Мами Прикарпаття». Допомагаємо одягом, забезпечуємо їжею, психологічно підтримуємо. Також у нас в західному регіоні велика проблема з людьми нетрадиційної сексуальної орієнтації, ми допомагаємо їм також, адже їхні права притісняють. Державні служби сприймають, їх як якихось хворих»,- каже активіст української молодіжної групи Андрій Марков.

У випадку домашнього насильства прикарпатцям радять звертатися у поліцію, або у місцеві соціальні служби.