“Якщо буде потрібно 5 чергових садків, ми стільки відкриємо”, – Наталія Микула

Автор: Людмила Баран

11 Jun, 2014 15:39

Поділитись публікацією
“Якщо буде потрібно 5 чергових садків, ми стільки відкриємо”, – Наталія Микула

Батьки в Івано-Франківську переживають, що їм не буде, з ким залишити дітей, коли дитсадки підуть у літню відпустку. Начальниця управління освіти запевняє, що при потребі всіх дітей, чиї батьки надто зайняті, забезпечать доглядом.

Читайте також: 40% франківських педагогів повністю вакцинувалися від коронавірусу

Згідно із нормативними положеннями про дитячі дошкільні заклади, протягом 75 днів дитина може перебувати поза ДНЗ. Тобто за законом дитячі садки беруть паузу на літо. За цей час у їхніх приміщеннях роблять ремонти й готуються до нового навчального року, працівники йдуть на відпочинок. Також перерва у роботі садків дозволяє економити електрику, воду, витрати на харчування.

Минулого року дитсадки міста працювали до 15 червня. Цього літа вони закриваються з 1 липня. Роботу відновлять 26 серпня. Тобто, перерва міських садків на 56 днів навіть не відповідає  нормі.

Влітку в  Івано-Франківську працюють три чергові дитячі заклади. Це найбільші в місті садки, на 12 груп.

Про це розповіла начальниця управління освіти і науки міста Івано-Франківська  Наталя Микула на засіданні депутатської комісії 11 червня.

За її словами, минулого року працівники управління оглядали чергові садки, не було потреби організовувати інші. Стосовно можливості відкриття чергових груп в усіх садках, Наталія Микула каже, що це буде надто затратно. Бо для обслуговування хоча б однієї групи має працювати кухня й повинні бути підключені  енергоресурси.

Наталія Микула вважає, що до чергових дитячих садків треба брати тих дітей, чиї матері працюють.

“Є такі матері, що віддають дитину  в садок на весь рік, а самі сидять вдома на дивані. Може, би та мама прочитала своїй дитині казку, взяла її за руку і повела в парк, замість віддавати її в черговий садок і займати  місце тих, хто ходить на роботу”, – говорить начальниця управління освіти.

“Якщо буде достатньо підстав, відкриємо четвертий черговий дитсадок. Минулого року такої потреби не було. Якщо буде заяв на п’ять чергових садків, то буде п’ять”, – запевняє Наталія Микула.

До кінця червня батьки мають записати дітей у чергові садки. Зараз в управлінні освіти підраховують, скільки таких заявок надійшло.

“Вихователі в дитячих садках знають, які матері працюють, які ні. Тому довідка з місця роботи не конче потрібна”, – додає Наталія Микула.

Теги: