“Якщо буде потрібно 5 чергових садків, ми стільки відкриємо”, – Наталія Микула

Автор: Людмила Баран

11 Jun, 2014 15:39

Поділитись публікацією
“Якщо буде потрібно 5 чергових садків, ми стільки відкриємо”, – Наталія Микула

Батьки в Івано-Франківську переживають, що їм не буде, з ким залишити дітей, коли дитсадки підуть у літню відпустку. Начальниця управління освіти запевняє, що при потребі всіх дітей, чиї батьки надто зайняті, забезпечать доглядом.

Читайте також: Першого березня стартує електронна реєстрація маленьких франківців у перші класи

Згідно із нормативними положеннями про дитячі дошкільні заклади, протягом 75 днів дитина може перебувати поза ДНЗ. Тобто за законом дитячі садки беруть паузу на літо. За цей час у їхніх приміщеннях роблять ремонти й готуються до нового навчального року, працівники йдуть на відпочинок. Також перерва у роботі садків дозволяє економити електрику, воду, витрати на харчування.

Минулого року дитсадки міста працювали до 15 червня. Цього літа вони закриваються з 1 липня. Роботу відновлять 26 серпня. Тобто, перерва міських садків на 56 днів навіть не відповідає  нормі.

Влітку в  Івано-Франківську працюють три чергові дитячі заклади. Це найбільші в місті садки, на 12 груп.

Про це розповіла начальниця управління освіти і науки міста Івано-Франківська  Наталя Микула на засіданні депутатської комісії 11 червня.

За її словами, минулого року працівники управління оглядали чергові садки, не було потреби організовувати інші. Стосовно можливості відкриття чергових груп в усіх садках, Наталія Микула каже, що це буде надто затратно. Бо для обслуговування хоча б однієї групи має працювати кухня й повинні бути підключені  енергоресурси.

Наталія Микула вважає, що до чергових дитячих садків треба брати тих дітей, чиї матері працюють.

“Є такі матері, що віддають дитину  в садок на весь рік, а самі сидять вдома на дивані. Може, би та мама прочитала своїй дитині казку, взяла її за руку і повела в парк, замість віддавати її в черговий садок і займати  місце тих, хто ходить на роботу”, – говорить начальниця управління освіти.

“Якщо буде достатньо підстав, відкриємо четвертий черговий дитсадок. Минулого року такої потреби не було. Якщо буде заяв на п’ять чергових садків, то буде п’ять”, – запевняє Наталія Микула.

До кінця червня батьки мають записати дітей у чергові садки. Зараз в управлінні освіти підраховують, скільки таких заявок надійшло.

“Вихователі в дитячих садках знають, які матері працюють, які ні. Тому довідка з місця роботи не конче потрібна”, – додає Наталія Микула.

Теги: