Якщо дадуть кредит. Марцінків сказав, коли добудує міст на Пасічну

Автор: Турій Роман

19 Лис, 2019 21:55

Поділитись публікацією
Якщо дадуть кредит. Марцінків сказав, коли добудує міст на Пасічну
Івано-Франківськ зможе завершити будівництво моста на Пасічну до 2021 року, якщо місто отримає кредит.

Про це в інтерв’ю газеті «Галичина» повідомив міський голова Руслан Марцінків, пише Бліц-інфо.

«Ми не маємо часу чекати на те, чи будуть ті гроші на міст, які обіцяв Зеленський. Якщо отримаємо кредитні кошти, то, думаю, що до кінця наступного року чи на початку 2021-го це реально», – сказав Марцінків.

Міський голова пояснив, чому кошторисна вартість моста зростає.

«Проектна вартість першої частини – самого моста – 4 роки тому становила 202 млн грн. На тендер зголосилося 4 компанії, було допущено 2 – «Мостобудівельний загін №112» і ПБС. Виграв «Мостобудівельний загін №112», який знизив ціну до 120 млн грн. Але у процесі роботи виникло декілька проблем. Коли почали забивати бетонні палі, вони просто ламалися, оскільки при проєктуванні не врахували, що там дуже важка глина. Тому довелося перейти на інший, надійніший метод: 8 метрів внизу і 7 вгорі опори, що дає змогу витримувати землетруси і величезні навантаження. Вартість металу від початку будівництва моста зросла майже вчетверо. Тобто відповідно до проєкту було передбачено 38 тис. грн, а стало нині 120 тис. грн. Також зросла мінімальна зарплата, до якої прив’язана оплата праці будівельників. Але зростання вартості моста передовсім пов’язано зі здорожчанням металу», – сказав Марцінків.

Руслан Марцінків зазначив, що у 2021 році минає 50-річний термін експлуатації існуючого моста на Пасічну, через що його потрібно буде закрити.

«Маємо величезну проблему зі старим мостом на «Пасічну». Термін його експлуатації завершується у 2021 році. Хто ходить по мосту, той бачить, що ми латаємо його часто бетонними плитами, проте в інших місцях він начебто провалюється, стає небезпечним. Термін експлуатації бетонних мостів – 50 років, а його споруджено у 1971-му. Тобто у 2021 році міст потрібно капітально ремонтувати», – сказав міський голова.

За словами Марцінківа, у перспективі потрібно побудувати ще один міст навпроти вулиці Берегової. Тоді вдасться розв’язати проблему зі сполученням цієї частини міста.