Якщо ми хочемо до Європи, в нас мають бути правоохоронці, а не силовики – Манжелей

Автор: Людмила Баран

23 Бер, 2015 14:35

Якщо ми хочемо до Європи, в нас мають бути правоохоронці, а не силовики – Манжелей

В Івано-Франківську розпочалася панельна дискусія на тему «Правоохоронці vs правозахисники: права людини в час війни». Її організувала команда Івано-Франківського представництва проекту «Київський діалог» спільно з ІФОО «Комітет виборців України».

Читайте також: Маленький балет на дорозі: У Франківську з'явились патрульні-регулювальники (ФОТО)

«Ми обрали саме таку тему, тому що, ми зіткнулися з парадоксом: права людей захищають і правоохоронці і правозахисники, і між ними трапляється непорозуміння. Потрібно зясувати, чому так відбувається, і як діяти в таких випадках», – зауважив Ігор Ткач, координатор проекту «Київський діалог» в Івано-Франківську.

Першим на заході виступив Ярослав Манжелей, підполковник міліції, колишній заступник начальника УМВС області. Він зауважив, що приблизно 700 працівників міліції пройшли бойові дії. Декотрі з них пережили загибель своїх бойових побратимів, отримали психологічні травми, і це слід враховувати під час спілкування з ними.

Також Манжелей сказав журналістам, що зараз виникає питання працевлаштування поранених під час АТО правоохоронців. На його думку, треба збирати базу даних цих людей і шукати їм працевлаштування, вже зараз робити моніторинг цивільних професій.

На запитання: «Ким мають бути міліціонери правоохоронцями чи силовиками?» Ярослав Манжелей відповів:

«Якщо ми хочемо до Європи, мають бути правоохоронці. Силовики – це може бути певний підрозділ. В процесі реформування міліції, основним в її роботі має стати допомога людям і захист їхніх прав і свобод. Я ставив би акцент на правоохоронній діяльності поліції – давно треба змінити міліцію на поліцію».

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry