«Якщо представники церкви їдять український хліб, то мають відстоювати українські інтереси», – Патріарх Київський

Автор: Людмила Баран

07 Jul, 2014 11:22

Поділитись публікацією
«Якщо представники церкви їдять український хліб, то мають відстоювати українські інтереси», – Патріарх Київський

Філарет висловлює сподівання, що після смерті митрополита Володимира православну церкву Московського патріархату очолить особа з проукраїнською позицією.

Читайте також: Глава Української православної церкви Філарет відслужив Святу Літургію у Манявському монастирі (ФОТО)

«Київський патріархат і Греко-католицька церква зараз активно допомагають армії. Цього не робить Московський патріархат. Православна церква Московського патріархату – це п’ята колона в Україні. Тому ми виступаємо за те, щоб православні  церкви об’єдналися в одну Помісну церкву. Але це можливо тільки тоді, коли вони від’єднаються від Росії, – сказав Патріарх Філарет, –   Якщо вони живуть в Україні, їдять український хліб, то мають відстоювати українські інтереси».

Такі думки він висловив 6 липня на прес-конференції в Івано-Франківську.

«Після смерті митрополита Володимира постане питання про обрання нового предстоятеля православної церкви Московського патріархату. І буде видно, чиї інтереси він підтримає, – зауважив Філарет, – Це питання вирішуватимуть на церковному соборі. Москва хоче поставити такого предстоятеля, який би у всьому її слухав. Проукраїнська частина церкви Московського патріархату буде намагатися поставити свого. Зараз почнеться боротьба. Ми хочемо, щоб перемогла українська сторона. Навіть якщо переможе російська сторона, то буде видно, за кого вони насправді. І тоді обєднання церков буде здійснюватися не зверху, а знизу».

Як відомо, вранці 5 липня  на 79-му році життя помер митрополит Володимир (Сабодан), глава УПЦ Московського Патріархату. Того ж дня  Предстоятель Київського Патріархату  звершив поминальну службу у Володимирському соборі в Києві за спокій душі митрополита. Однак, за словами Філарета, на похорон 6 липня його не запросили і навряд чи запросять.

«У Київській патріархії була створена комісія з діалогу з Московським патріархатом, а вони створили у відповідь аналогічну комісію. Але за півроку вони ні разу з нами не зустрілися, – розповів Філарет, – Ми ведемо неофіційні переговори щодо об’єднання з окремими єпископами, парафіями, священиками. Ми не хочемо відбирати Почаївську, Печерську лавру,  не хочемо захоплювати приміщення. Нам потрібні не самі храми, а віруючі люди».

Теги: