Якщо рішення про розформування «Айдару» не буде скасоване, бійці залишаться захищати свою територію з особистою мисливською і трофейною зброєю – Мельничук

Автор: Турій Роман

23 Jun, 2014 18:09

Поділитись публікацією
Якщо рішення про розформування «Айдару» не буде скасоване, бійці залишаться захищати свою територію з особистою мисливською і трофейною зброєю – Мельничук

Командир батальйону територіальної оборони «Айдар» Сергій Мельничук зазначив, що керівництво Міноборони було неправильно поінформоване про останньому інциденті з батальйоном – про нібито самовільне вирішення штурмувати терористичні угруповання в Луганську без узгодження з АТО. Про це Мельничук заявив на прес-конференції журналістам, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Читайте також: Франківський ліцей №24 ще понад тиждень буде без опалення, навчання залишається очним, — директор

За словами Мельничука, це було не самовільне наступ, а вимушена контратака. Мельничук повідомив, що після останнього бою йому надійшло розпорядження залишити передові позиції безпосередньо перед Луганськом, відійти вглиб на основне місце дислокації з подальшим виведенням батальйону із зони АТО і передачі його в оперативне командування «Південь» з подальшим розформуванням.

«Мене звинуватили в тому, що я покинув підрозділ під час бою, я хочу це спростувати – коли йшов бій, я був на передовій», – сказав він.

Командир «Айдару» відзначив, що наказ про розформування батальйону був підписаний міністром оборони 20 числа і до 23 числа «Айдар» має вийти з зони АТО.

«Наскільки мені відомо, пан Парубій (секретар РНБО – ред.) Додзвонився до президента, або навіть у них була зустріч. Було віддано усне розпорядження призупинити дію цього наказу, що мало бути підтверджене письмовим наказом», – сказав він.

У той же час, за словами Мельничука, офіційного розпорядження про призупинення наказу Міноборони ще не надходило.

Мельничук підкреслив, що батальйон в основному сформований з місцевих мешканців Луганська та області.

«Якщо батальйон зараз буде виведений за межі області, сім’ї бійців залишаться без захисників, що може спровокувати конфлікт. Якісь гарячі голови намагаються розпалити цей конфлікт», – додав він.

Відповідаючи на запитання журналістів, Мельничук повідомив, що якщо рішення про розформування не буде скасоване, бійці батальйону залишаться захищати свою територію з особистою мисливською і трофейною зброєю.

Теги: