Якщо у будинку розбите вікно, то температура у квартирах стає на два градуси нижча, – експерт з енергоефективності
27 Січ, 2015 17:01
У Франківську 27 січня відбувся семінар для голів ОСББ під назвою „Впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирному житловому фонді”.
Семінар провели експерти проекту USAID „Муніципальна енергетична реформа в Україні”..
Цей проект впроваджується у 17-ти містах України. Серед них – Івано-Франківськ. Місто підписало меморандум про співпрацю з USAID. Й експерти організації допомагають розробляти інформаційну кампанію про економію ресурсів.
На семінарі мешканцям Франківська розповіли про те, як зменшувати витрати на опалення, як залучати фінанси для енергоощадних заходів. Зокрема, їм повідомили, що у міськвиконкомі збираються співфінансувати енергетичну модернізацію будинків.
“Ми розуміємо, що тарифи на комунальні послуги в державі будуть рости, платежі ставатимуть настільки великими, що ми просто мусимо економити енергоресурси і впроваджувати енергоощадні технології. Найголовніше – це зміна поведінки людей. Ми можемо звернути увагу на наші будинки: якщо в нас розбита шибка у під’їзді, то в кожній квартирі на два градуси зменшується температура повітря. Якщо ми не зачиняємо двері в під’їзд, також знижується температура у приміщеннях”, – заявив менеджер проекту зі сталого енергетичного розвитку Олександр Ніколаєнко.
Як він повідомив, в Україні 70% всіх енергоресурсів споживають у містах. У житлових будинках витрачається 30%, тому без впливу мешканців не можна зменшити витрати енергії.
Будинки, споруджені за старими нормами, мають у п’ять разів більші тепловтрати, ніж ті, що відповідають сучасним нормативам. Зменшити втрати на 20% допоможуть прості заходи: щорічне промивання системи теплопостачання, встановлення екранів з фольги за батареями, заміна вікон на ті, що мають потрібний клас енергоефективності або ж вкладка теплоізоляції у старих дерев’яних тощо.
Більшу економію енергоресурсів забезпечить утеплення фасадів та горищ, встановлення автоматичного регулювання температури повітря у будинках.
“Сьогодні дуже важлива нарада, тому що ми отриману інформацію донесемо до інших людей. Кожному варто знати, в чому плюси енергозбереження. По перше, кошти зберігаються. По друге, тепло якомога довше затримується в наших будинках. Державний бюджет не подужає такий великий об’єм утеплення. Обов’язково потрібне співфінансування. А воно стимулює людей: якщо я вклав свої кошти, значить, я повинен зберегти їх”, – зауважила учасниця семінару Людмила Терещенко – голова будинкового комітету, громадської ради при КП “ЄРЦ”