Яресько може замінити Яценюка на посаді прем’єр-міністра – експерт

Автор: Турій Роман

02 Mar, 2015 08:16

Поділитись публікацією
Яресько може замінити Яценюка на посаді прем’єр-міністра – експерт

Наталія Яресько, з великою ймовірністю, може очолити технократичний уряд, після ймовірної відставки Арсенія Яценюка і його кабінету. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише політолог Павло Нусс.

Читайте також: На Прикарпаття їде Арсеній Яценюк

«Після антикризової наради під керівництвом Президента Порошенко, Арсеній Петрович відмовився дати спільну прес-конференцію разом з головою НБУ і міністром фінансів, і пояснити країні ситуацію на валютному ринку і в економіці, тому як уряд незаперечно несе відповідальність, разом з НБУ за ситуацію.

Більше того. За моєю інформацією, Яценюк в Адміністрацію Порошенка був викликаний, а не запрошений, або, як він стверджує – за власною ініціативою йде туди скаржитися на НБУ», – каже експерт.

На відміну від Яценюка, відзначає політолог, Наталія Яресько, як член уряду, не злякалася жорстких і прямих запитань журналістів, і спільно з головою НБУ спробувала викласти суть проблеми та шляхи її вирішення.

«Але. Прем’єр Яценюк на правах глави уряду повинен був викласти більш детальну інформацію про хід антикризових консультацій, тим самим підтвердити готовність уряду виходити з піке в команді з НБУ. Цього не сталося, тому що Арсеній Петрович ретельно готується до виборів у місцеві ради, а змагатися за електорат за рахунок країни та її громадян – дратує і еліти, і наших західних партнерів, донорів. Тому, Наталія Яресько вельми відповідна фігура на пост технократичного Прем’єр-міністра. Її кандидатура, по суті, повинна влаштувати всіх членів парламентської коаліції, і для розпаду демократичного альянсу поки немає», – відзначає Павло Нусс.

Нагадаємо, франківські експерти і політологи одностайні в думці про те, що винною у стрімкій девальвації гривні є не лише керівник Нацбанку Валерія Гонтраєва, а і голова Кабміну Арсеній Яценюк. Слабка валюта – це ознака слабкої і хворої економіки. Франківські експерти відзначають, що за рік на посаді голови Кабміну Яценюк не зумів провести жодної реформи, а винною у девальвації гривні вважає лише Валерію Гонтарєву.