“Ясно, що ніхто не робить протези з пластику”, – волонтери засуджують заклик Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО не здавати кришечок
04 Лют, 2016 09:22
Українські волонтери, що займаються збором пластикових кришечок на протези воїнам АТО, засуджують заклик Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО не здавати кришечок, бо протезів для поранених воїнів з них не виготовляють, – повідомляє BBC Україна.
“Держслужба не вникає у цей процес і не бажає вступити в діалог з організаторами подібних акцій”, – вважає волонтер Ірпінського госпіталю Ольга Аргат.
“Ясно, що ніхто не робить протези з пластику. У нас є кілька протезних заводів – там ніхто не використовує пластик. Це ж нісенітниця, що вони “Держслужба. –Ред.) пишуть”, – додала пані Ольга.
Подібні заяви, на думку волонтерки, шкодять проектам з допомоги бійцям.
“Почувши про те, що розпочато збір кришечок “на протезування”, волонтери Ірпінського воєнного шпиталю долучилися до акції. Так як бійцям часто привозять воду в пляшках, збирати було що. Ми поставили біля волонтерського пункту коробку і вона швидко наповнювалась кришечками. Але раптом в Facebook з`явилась стаття про безглуздість акції і як і більшість населення Україні, особливо не вникаючи, повірили в це і перестали збирати кришечки. Аж поки не познайомились із ініціаторами акції”.
На сайті фонду “Овес” – одного з тих, що займаються збором кришечок, написано, що зібраний пластик не йде на виготовлення протезів, а здається на переробку, а зібрані за це пожертви передаються на виготовлення протезів для бійців АТО.
“У зібраного використаного пластика застосування одне – переробка. Збір використаного пластика і здача його на переробку використовуються як спосіб збору пожертв у багатьох країнах світу. Благодійна організація, що ініціює таку акцію, декларує, на яку саме допомогу будуть скеровані кошти, виручені від переробки. Такі акції проводяться у Польщі, Туреччині, Португалії…”, – говориться на сайті.
Акцію по збору кришечок “Добро жменями” БФ “Овес” започаткував в червні 2015 року. За цей час українці здали на переробку 14 тонн кришечок.
Восени за допомогою фонду “Овес” у Польщі виготовили протез ноги для мінометника 90-го батальйону 81-ї бригади ЗСУ.
“Сергій Тимощук втратив ногу під час танкового обстрілу в м. Опитне Донецької області в червні 2015 року. Ампутація була дуже високою і залишилась коротка культя – в такому випадку протезувати дуже складно. Тому вирішили звернутись до майстра, який має 30-літній досвід протезування поранених і за свою практику зробив більше 23 тисяч протезів. Сергій – батько двох дітей. Має 10-літню доньку і однорічного сина. До війни він працював на землі. Маємо надію, що з протезом, який зробив йому Майстер Лешек Клошевскі, Сергій зможе повноцінно працювати і утримувати свою сім’ю”, – каже пані Ольга.
Раніше Держслужба у справах ветеранів заявила, що “сучасні протези не можуть бути зроблені з поліетилену“.