Яценюк розказав, навіщо Росія пошкодила газопровід на Прикарпатті

Автор: Людмила Баран

03 Jun, 2014 13:30

Поділитись публікацією
Яценюк розказав, навіщо Росія пошкодила газопровід на Прикарпатті

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає, що вибухи на ділянці газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород були влаштовані для узаконення “Південного потоку”.

Читайте також: На Прикарпаття їде Арсеній Яценюк

Таку думку Арсеній Яценюк висловив 3 червня, виступаючи з трибуни Верховної Ради України, повідомляє gazeta.ua

“Що стосується взагалі позиції Росії. Ви знаєте, що перед президентськими виборами у нас були дві спроби терористичної атаки на українську газотранспортну систему. Ці спроби сталися на території Івано-Франківської області… Ми чітко усвідомлюємо, що такі спроби мали на меті дискредитації української ГТС, переслідували мету перервати транзит, мали на меті довестии для наших західних партнерів, що Україна – нестабільна держава і мали на меті легітимізацію “Південного потоку”, – сказав він.

За словами Яценюка, проект “Південний потік” збільшить енергетичну залежність Європи, а також усуне Україну від спільної з Євросоюзом енергетичної політики і посилить позиції російського “Газпрому” в Європі.

При цьому Яценюк закликав ЄС “заблокувати” Південний потік “і запевнив, що Україна є надійним транзитером газу і має намір і надалі виконувати всі свої зобов’язання, “якщо Росія не заважатиме”.

Теги: