“Йдеться не про легалізацію зброї, а про врегулювання її обігу”, – прикарпатський нардеп про новий проєкт закону

Автор: Костинюк Олександр

28 Жов, 2019 14:51

“Йдеться не про легалізацію зброї, а про врегулювання її обігу”, – прикарпатський нардеп про новий проєкт закону

Народний депутат з Прикарпаття Ігор Фріс пояснив, чому важливо в Україні прийняти законопроєкт про зброю.

Читайте також: Призначення Венедіктової на посаду генпрокурора: як голосували прикарпатські нардепи

Про це йшлося 28 жовтня на пресконференції за участю народного депутата України від “Слуги народу” Ігоря Фріса (84-ий виборчий округ).

На ній нардеп розповів про 60 днів роботи у Верховній Раді в так званому “турборежимі”, закулісся депутатської роботи, співпрацю з Кабінетом міністрів України.

Зокрема, Ігор Фріс розповів, у чому важливість ініційованого ним законопроєкту про зброю, інформує “Галка”.

Мета цього законопроєкту – унеможливити існування сірого ринку та обігу зброї. Документ передбачає визначення основних принципів поводження, використання, придбання, ввезення, маркування, а також порядок отримання дозволів та створення єдиного реєстру зброї.

Про величезні масштаби обігу незареєстрованої зброї в Україні свідчить факт, що лише протягом кожного “місячника” добровільної здачі зброї прикарпатці приносять у поліцію по кілька сотень її одиниць.

Ігор Фріс пояснює – цей законопроєкт не про легалізацію зброї (про що кажуть багато критиків), насправді він має комплексно вирішити право на зброю в Україні.

“Він вирішує питання розподілу на види зброї, на види боєприпасів, на суб’єктів, які можуть бути власниками, спадкоємцями зброї. Проєкт визначає питання обігу зброї, наявності в державі єдиного реєстру зброї (включно зі зброєю українських військових). Бо величезна кількість зброї у якийсь незаконний спосіб потім потрапляє на ринок. Цей законопроєкт дозволяє через складні поліцейські, психологічні та психіатричні процедури зареєструвати особам короткоствольну зброю, навіть таку, що є вже на руках. Це все відбуватиметься після відповідного навчання, складання іспитів”, – каже Фріс.

Народний депутат впевнений – цей законопроєкт врегулює питання обігу зброї в державі.

“Але всі чомусь його бояться. Наявність зареєстрованої зброї, переконаний, не стане спалахом якихось злочинів. Вважаю, що зараз злочинці зброю і без того мають. Така-от позиція співавторів закону, і ми будемо просувати це питання”, – додає Ігор Фріс.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry