Єдиний, кого можна та треба звинувачувати в Дебальцевському прецеденті, це Путін – політичний аналітик

Автор: Єва Жасминова

18 Лют, 2015 12:07

Поділитись публікацією
Єдиний, кого можна та треба звинувачувати в Дебальцевському прецеденті, це Путін – політичний аналітик

У Мінську говорили майже 18 годин про встановлення миру на умовах компромісів, а не здачі національних інтересів та територій. Дебальцеве – українське місто стратегічного значення, і його гіпотетична “здача” в Мінську відбулась би за дві години а не 18, що б було в інтересах Кремля.

Читайте також: Коломойський подав у відставку. Це компромісне рішення сторін – політолог

Про це на своїй сторінці у Фейсбуку розповів політичний аналітик Павло Нусс.

“Але, українська сторона не пішла на вимоги Путіна, а гідно відстоювала свої позиції, одночасно консультуючись з союзниками про спільні дії під час переговорів. Виснажений тиском Путін спочатку пішов на умови, більш прийнятні для України ніж для нього, але потім, після повернення до Москви, його радники, а точніше Владислав Сурков та інші члени його команди, проаналізувавши підписаний протокол, дійшли висновку, що окупація Дебальцевого надасть ширші дивіденди Росії та вмотивованим нею сепаратистам для подальшого політичного процесу” – пише він.

За його думкою, саме тоді Путіним було віддано наказ про денонсацію мінських домовленостей в рамках нормандського формату. Терористи та російська окупаційна адміністрація не підтримали режим припинення вогню, чим грубо порушили міжнародні зобов’язання, та майже унеможливили вирішення конфлікту мирним, цивілізованим шляхом.
Натомість, Президент Порошенко віддав наказ армії припинити вогонь, але не в разі продовження обстрілів терористами українських позицій. Бійці мають універсальне право захищати своє життя та лінію розмежування, але терористичні загони добре оснащенні російською військовою технікою.

“Єдиний, кого можна та треба звинувачувати в Дебальцевському прецеденті, це є Путін. Президент Порошенко, від імені України, взяв на себе відповідальність на переговорах, та пішов на компроміс, який передбачав трансформацію конфлікту з військового в політичне русло, виключно заради збереження життів своїх солдатів та громадян, які мешкають на сході та гинуть від рук окупаційної диктатури. Україна демонструє стриманість та готовність виконувати міжнародні зобов’язання на відміну від агресора” – підсумував аналітик.