“Єдиний розрахунковий центр” завершує підготовку житлового фонду до осінньо-зимового періоду

Автор: Вадим Войтик

01 Sep, 2014 10:20

Поділитись публікацією
“Єдиний розрахунковий центр” завершує підготовку житлового фонду до осінньо-зимового періоду

КП «Єдиний розрахунковий центр» в рамках підготовки до осінньо-зимового періоду виконав ремонтні роботи на понад півтисячі будинків. Про це повідомляє прес-служба підприємства.

Зокрема проведено щорічний плановий огляд технічного стану всіх житлових будинків, інженерних мереж та прибудинкових територій. Результати огляду оформлено актами та внесено в єдину цифрову базу. Всі бажаючі можуть ознайомитись з ними на сайті Домівка на інтерактивній карті.

Виконуються капітальний та поточний ремонти підвальних розгалужень 387 будинків, з них комплексно 23 (вул. Сухомлинського,4 к1;2;3.; вул. Вовчинецька, 192; вул. Вовчинецька, 194; вул. Вовчинецька, 196; вул. Вовчинецька, 198а; вул. А. Сахарова 25; вул. Миколайчука 12).

Встановлюються два ліфти (наб. ім.. В. Стефаника. 28; вул. К. Данила, 37).

Утеплюються шість фасадів панельних будинків, зокрема в роботі вул. Стуса, 23; вул. Стуса25; вул. Івана Павла ІІ 6. Завершено роботи по вул. Миколайчука, 13; Хоткевича 85 к.3; Хіміків 15а;

Відремонтовано 76 дахів, з них шість – капітально (Василіянок, 5; Грюндвальська 15; вул. Г.Мазепи, 173 к.1; вул. Вовчинецтька,178; вул. Галицька,59; вул. Василіянок, 8 та інші.) Також в роботі капітальні ремонти дахів будинків по вул. Галицька, 32; вул. Г. Хоткевича, 67а; вул. Бельведерська, 39; вул. Бельведерська, 50, вул. Гетьмана Мазепи, 7-9; вул. Курбаса, 8; вул. Коновальця 2.

При цьому варто зазначити, що найбільший клопіт мешканці мають з плоскими дахами, яких є біля 400. Частою проблемою є пошкодження таких дахів інтернет-провайдерами. Дощову систему таких дахів самі ж мешканці нерідко забивають сміттям та пляшками, що має наслідком залиття квартир.

В даний час ЄРЦ провів позачерговий огляд всіх плоских дахів з фотофіксацією та інженерними висновками. У потрібних випадках управитель звертається до мешканців з провозицією щодо проведення ремонту.

Проводиться чи проведено реконструкцію електромереж 16 будинків, з них капітально 3 (вул. Вовчинецька, 202; вул. Галицька, 201; вул. Галицька,124).

Втім, інформує ЄРЦ, загальний стан електрогосподарки житлових будинків є чи не найгіршим у порівнянні зі станом іншого будинкового обладнання. Незадовільним є стан проводки, автоматів, щитових. З огляду на підвищення ціни на газ з початком похолодання можна очікувати серйозних проблем по цілому переліку будинків.

На жаль, мешканці переважно відмовляються від пропозиції з виконання ремонтів електромереж. КП «ЄРЦ» звертається до жителів проблемних багатоповерхівок з проханням ще раз зважити на доцільність реконструкції. Адже збільшене споживання може мати наслідком перегорання всіх хатніх пристроїв та навіть спричинення пожеж.

Також коштом підприємства встановлено 1260 енергозберігаючих світильників у місцях загального користування.

Силами підрядних організацій та у співпраці з тепловиками проводиться утеплення мереж. Для чого підприємство вже закупило необхідні матеріали.

При цьому муніципальний управитель нагадує, що використання додаткових коштів на заходи з підготовки будинків до сезонної експлуатації та початку опалювального сезону чомусь викликає чимало запитань з боку контролюючих органів. На їх думку всі такі роботи повинні виконуватись виключно за тариф, який складає приблизно 6 копійок за квадратний метр житла. З цього приводу в даний час триває судова суперечка ЄРЦ з ДФІ.

Аби не було жодних сумнівів у цільовому використанні додаткових коштів ЄРЦ вже традиційно запрошує ревізорів з фінінспекції до участі у виконанні згаданих вище робіт.

Управителем та його підрядними організаціями проводяться заходи щодо забезпечення та розвитку енергоефективності будинків. Зокрема відремонтовано та встановлено 83 двері, відремонтовано та засклено 373 вікон.

В 36 будинках за рахунок фонду енергозбереження встановлено металопластикові вікна на суму 117 тис. грн. Також за програмою «Теплий дім» планується встановити металопластикові вікна на сходових клітках в 74 будинках.

Триває робота з перевірки димових та вентиляційних каналів.