ЄС дозволило Україні офіційно придбавати бронежилети та інші спецзасоби

Автор: Вадим Войтик

17 Jul, 2014 10:26

Поділитись публікацією
ЄС дозволило Україні офіційно придбавати бронежилети та інші спецзасоби

Глави держав і урядів країн єврозони скасували введену в лютому заборону на продаж Україні спеціальних технічних засобів, які можуть бути використані для придушення заколотів і заворушень. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті Європейської ради.

У ній, зокрема, зазначається, що “країни-члени домовилися припинити виконання угоди від 20 лютого про експортні ліцензії на ввезення зброї та спецтехніки”.

Документ передбачав заборону на поставки Україні всіма країнами ЄС “зброї, техніки подвійного призначення і засобів, які можуть бути використані для внутрішніх репресій”. Цей захід стала доповненням до адресних санкцій проти “осіб, які несуть відповідальність за застосування насильства”, включаючи заборону на в’їзд до Європи і заморожування їх банківських рахунків.

Відповідні обмеження ЄС запровадив у найгостріший момент протистояння на Майдані, аби не допустити експорту в Україну спецзасобів. На сьогодні обмеження на закупівлю бронежилетів, іншого поліцейського спорядження, для України в ЄС немає.