“Європейська солідарність” остаточно обійняла перше місце в рейтингу партій, а Порошенко наздоганяє Зеленського (РЕЙТИНГ)

Автор: Вадим Войтик

16 Feb, 2022 13:28

“Європейська солідарність” остаточно обійняла перше місце в рейтингу партій, а Порошенко наздоганяє Зеленського (РЕЙТИНГ)

Якби вибори до Верховної Ради проходили найближчим часом, то найбільшу підтримку отримала би “Європейська солідарність” – за неї готові голосувати 22,9% опитаних, розрив між “ЄС” і “Слугою народу”, порівняно з груднем минулого року, ще більше зріс.

Читайте також: Зеленський доручив перевірити, чи правильно вручають повістки

“Відносно найбільшу підтримку має партія “Європейська солідарність”, яку підтримали б 22,9% серед тих, хто збирається голосувати. На другому місці – “Слуга народу”, за яку проголосували б 16,4% серед тих, хто визначився з вибором”, – інформує Київський міжнародний інститут соціології.

Соціологи відзначають – якщо в грудні 2021 року різниця між “ЄС” і “Слугою народу” була в межах статистичної похибки, то зараз “ЄС” має “чисте” перше місце, а “Слуга народу” – друге місце.

Загалом до парламенту наразі мають шанси потрапити 7 партій. За “Батьківщину” готові віддати голоси 11,5%, за “ОПЗЖ” – 10,1%, за партію “Наші” – 6,2%, за “Розумну політику” – 5,8%, за “Силу і честь” – 5,1%.

Інші партії мають нижчу підтримку.

У президентському рейтингу продовжує лідирувати Володимир Зеленський, за останні два місяці його підтримка знизилася незначущо – на 2%, до 25,1%, але відрив від Петра Порошенка скоротився на 4,1% – до 3,3%.

Дослідження тривало 5-13 лютого. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 2 000 респондентів у віці від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей).

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 2
  • like
2
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry