Європейський Союз нарешті наважився перейти до санкцій третього рівня щодо Росії

Автор: Вадим Войтик

29 Jul, 2014 18:38

Поділитись публікацією
Європейський Союз нарешті наважився перейти до санкцій третього рівня щодо Росії

Посли країн-членів ЄС у вівторок під час засідання в Брюсселі ухвалили рішення про введення санкцій третього рівня щодо Російської Федерації.

Санкції стосуватимуться енергетичного, фінансового секторів та продукції військового та подвійного призначення, про це повідомила “Європейська правда”, посилаючись на кілька світових агенцій та дипломатичні джерела.

Наразі відомо, що фінансові санкції введуть обмеження для російських банків (включаючи ті, що мають частку державної власності вище 50%) щодо їх виходу на кредитний ринок та на використання фінансових інструментів, що передбачають строк більше 90 днів.

Також заборонено випуск держбанками євробондів та випуск ними акцій на користь європейських власників. Точно такі обмеження стосуватимуться державних інституцій РФ, корорацій та агенцій із часткою державної власності більше 50%.

Reuters уточнює, що строк дії даних обмежень складає 3 місяці, після чого вони можуть бути переглянуті. Водночас європейські дипломати запевняють Європейську правду, що можливий їх перегляд в бік збільшення за виникнення термінової потреби.

Рішення було ухвалене на “робочому” рівні – європейські країни відмовилися від ідеї проведення екстреного саміту, хоча декілька європейських керівників, включаючи канцлера Ангелу Меркель, заявили про готовність перервати відпустку для участі у зустрічі.

Нові санкції щодо Росії, які запроваджує Євросоюз, можуть набути чинності одразу після їх оголошення послами ЄС у вівторок, заявив прем’єр-міністр Фінляндії Александр Стубб.