Їстівний символ міста: у Франківську презентували крафтовий бокс “Скриня Станіславова” (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

28 Лип, 2023 16:55

Поділитись публікацією
Їстівний символ міста: у Франківську презентували крафтовий бокс “Скриня Станіславова” (ФОТО)

27 липня в Університеті Короля Данила презентували фірмовий франківський бокс із крафтовою продуктовою продукцією “Скриня Станіславова”.

За словами співорганізатора цього проєкту Святослава Лашківа, ідея створення “Скрині Станіславова” виникла як відповідь на конкретне питання: “Як смакує Івано-Франківськ?”, передає “Галка” з презентації.

Автори боксу кажуть, що коли взялися за складання й оформлення, то мали на меті розробити гастрономічну фішку Івано-Франківська: 

Проаналізувавши думку крафтярів і цільових споживачів, ми сформували для себе уявлення як має виглядати бокс-символ нашого міста. Після цього ми рушили в експедиції, відвідали Гуцульщину, Покуття, Бойківщину, Опілля. Завітали в гості до багатьох крафтярів. Ми протестувавши десятки класних товарів, а з найкращих зібрали теперішній варіант боксу”.

Кожен продукт зі “Скриньки Станіславова” виготовлений без хімічних добавок, адже, цитуючи Святослава, це є “продукти людей для людей”. 

До складу боксу входять:

  • Високогірний чай “Роман у Карпатах”;
  • Медак “Чорний мед”;
  • Варення із шишок;
  • Мармелад із соснових шишок в бельгійському шоколаді;
  • Гуцульський сир “Манчего”;
  • Салямі з вином;
  • Позиція “сюрприз”;
  • Магніт з франківськими дверима;
  • Листівка з восьми туристичними локаціями в Івано-Франківській області. 

Співавтор ідеї Юрій Гулей зазначив, що на ринку Прикарпаття є чимало якісних крафтових виробників, але всі вони розкидані по різних локаціях, тож ідейники “Скриньки Станіславова” зібрали регіональну продукцію в єдине монорішення.  

Цей продукт має стати чудовим подарунком чи сувеніром для туристів. Автори проєкту планують співпрацювати з офлайн точками, тобто ресторанами та крафтовими магазинами у Франківську. А також планують відкрити онлайн-магазин.

Ціна боксу — 1999 гривень, проте кожен товар зі скриньки можна придбати окремо. 

Презентований проєкт — це літній варіант “Скрині Станіславова”, але її планують оновлювати щосезону: 

“У нас в запасі ще багато кравтярів, з якими ми хочемо співпрацювати. Сподіваємося, залучити їх до роботи з осіннім боксом. Ми хочемо оновлюватися кожного сезону”. 

На заході виступила крафтярка Христина Закревська, сім’я якої створила сироварню “Будз Баран” на висоті 740 метрів над рівнем моря – у селі Шепіт на Косівщині.

Жінка розповіла, що вони з чоловіком відкрили сирний бізнес у 2020 році, в період карантину. Тоді вони переробляли 10 літрів молока в день. Подружжя продовжує цю справу під час великої війни й наразі переробляють вже понад 500 літрів молока на день. 

“Щодня ми рятуємо 500 літрів високогірного молока, яке раніше використовувалося нераціонально — вигодовувалося сільським тваринам. Наші корівки випасаються в чистій екосистемі, п’ють джерельну водичку, а це дуже важливо для смаку і якості сиру. Окрім цього, ми створили дохід для мешканців села, заохотили їх збільшувати поголів’я”. 

 

 

 

Читайте також: Хочу, щоб моє рідне село розвивалось, – власниця сироварні на Косівщині розширила виробництво