Юнак, який у Калуші пограбував чоловіка, понад чотири роки сидітиме у в’язниці

Автор: Костинюк Олександр

21 Sep, 2022 16:33

Поділитись публікацією
Юнак, який у Калуші пограбував чоловіка, понад чотири роки сидітиме у в’язниці

Калуський міськрайонний суд завершив розгляд кримінальної справи про обвинувачення 25-річного юнака, який неодноразово притягався до відповідальності, востаннє був засуджений до п’яти років позбавлення волі за грабіж.

Обвинувачений, будучи раніше судимим за вчинення корисливих злочинів, маючи не зняту та не погашену у встановленому законом порядку судимість, належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став та повторно вчинив новий корисливий злочин.

Про це пише “Галка” з посиланням на сайт Калуського міськрайонного суду.

Згідно матеріалів справи, у січні 2022 юнак перебував у м. Калуші неподалік будинку, де побачив потерпілого, який мав чоловічу барсетку. Обвинувачений, зайшов вслід за потерпілим всередину під’їзду, та підійшовши ззаду, наніс йому удар кулаком в обличчя. Після цього, шляхом ривка, викрав чоловічу барсетку, в якій знаходилися мобільний телефон та документи.

Із викраденими речами обвинувачений з місця злочину втік, завдавши потерпілому матеріальну шкоду на загальну суму 3030 грн.

“В судовому засіданні юнак визнав свою провину у вчиненні злочину. Пояснив, що в той день гуляв по місту в нетверезому стані. Побачив потерпілого, який був п’яним і впав на землю неподалік кафе. Коли допомагав потерпілому вставати, то потерпілий образливо висловлювався в його сторону. Далі пішов вслід за потерпілим. Коли потерпілий зайшов в один з під’їздів будинку, то зайшов вслід за ним. На сходовій клітці між першим і другим поверхами вдарив потерпілого рукою по голові. Коли потерпілий нагнувся, то він зняв з нього барсетку і вибіг з під’їзду”, – йдеться в повідомленні.

Згідно із висновком досудової доповіді, виправлення юнака без позбавлення волі або обмеження волі може становити небезпеку для суспільства. У судовому засіданні прокурор просив врахувати дані про особу обвинуваченого, обставини вчинення ним злочину і призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 4 роки 4 місяці.

Дослідивши у судовому засіданні докази, а головним чином те, що обвинувачений вчинив злочин будучи раніше судимим, однак на шлях виправлення він не став, а продовжив злочинну діяльність, суд прийшов до переконання, що виправлення і перевиховання обвинуваченого неможливе без ізоляції його від суспільства.

А тому юнаку призначено покарання в межах санкції ч. 2 ст. 186 К України у вигляді позбавлення волі строком 4 роки 4 місяці. Таке покарання, на думку суду, буде необхідним й достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів.