Юні актори покажуть франківцям три вистави та кіно про сімейні конфлікти та важке дитинство (ФОТО)

Автор: Турій Роман

07 Чер, 2021 13:44

Поділитись публікацією
Юні актори покажуть франківцям три вистави та кіно про сімейні конфлікти та важке дитинство (ФОТО)

Впродовж червня франківцям покажуть три вистави про гострі соціальні проблеми. У якості акторів до постановок залучать вихованців Центру психологічної допомоги дітям “Серденько”.

Читайте також: Рік війни: як Франківськ пережив 2022 рік й до чого готуватися цьогоріч (ФОТО)

Про це розповіли сьомого червня на презентації трилогії театральних вистав у палаці Потоцьких, пише “Галка”.

Прем’єри заплановані на 20, 25 та 27 червня в приміщенні Обласної філармонії ім. І. Маланюк. Організатори прийматимуть глядачів у стінах філармонії безкоштовно, за попередньою реєстрацією у Facebook.

У театральних постановках висвітлять гострі соціальні проблеми, такі як розлучення батьків та його вплив на психоемоційний стан дитини, проблеми трагічного, темного дитинства та майбутнього вибору власного життєвого шляху, питання власної ідентичності та суспільного сприйняття, а також сімейних конфліктів та постконфліктної реабілітації.

В основу сценарних текстів увійшли реальні історії з життя дітей, сім’ї яких перебували у складних життєвих обставинах та кризових ситуаціях.

У виставах гратимуть і вихованці Центру психологічної допомоги дітям “Серденько”, які протягом п’яти місяців в рамках проєкту навчалися акторському мистецтву, у такий спосіб проходячи реабілітацію за допомогою драмо-терапевтичних методів.

За словами координатора та режисера Ігоря Захарчука, робота над проєктом тривала п‘ять місяців.

«Ми поклали перед собою високу планку і успішно до неї дійшли. За цей час ми стали дружньою сім‘єю. Одні діти з Центру психологічної допомоги знімалися в кіно, одні – у виставах. Дітям дуже важливий зоровий контакт, вони люблять перевтілюватися. Після акторських уроків, у психологічному стані дітей помітили значні покращення. Деякі дітки хочуть продовжувати займатися акторством. Насправді проєкт – не тільки про вистави. Він про інклюзію та взаємодопомогу. Він про включення дітей у справжнє дитинство – час пізнання світу та самого себе», – розповідає Захарчук.

Співрежисерка та співсценаристка Таїсія Люта каже, що кожну історію створювали спеціально для трилогії:

«У цьому її унікальність та ексклюзивність для мистецького простору міста. Ми свідомо торкались складних соціальних тем, опираючись на реальні історії з життя людей, бо не можна проливати світло на проблему, приховуючи правду».

«У нас з дітьми була серія занять з малювання. Я дуже щасливий, що долучився до цього проєкту. Це була така арт-терапія у класній атмосфері», – зазначив сценограф Ярема Стецик.

Унікальності проєкту додає музичний супровід, створений 13-річним талановитим композитором Данилом Савкою, який надихаючись репетиційний процесом, писав саундтреки до короткометражного фільму – «Янгол у пітьмі» – також одного з мистецьких продуктів ініціативи, який франківці зможуть побачити у серпні.

«Музика виходить дуже динамічною, бо фільм вийшов справді живим та емоційним. Будуть звучати три головні теми», – ділиться Данило Савка.

У трилогію входять наступні вистави:

– 20 червня – казка-мюзикл для дітей «Планета радості». Це історія про руду дівчинку на прізвисько Іржа, яку не хочуть сприймати однокласники. Вона сумнівається, чи не змінитися задля популярності в соціумі. Але її ставлення змінюється після зустрічі зі спорідненою душею.
– 25 червня – драма-розтин на основі реальних подій «Вороги». Це болісний «розтин» причин нещасливої долі жінки, яка приречена ходити «порочним колом».
– 27 червня – family-show «Вам треба розлучитись». Вистава з гумором та легкою іронією про розлучення у сім‘ї та дитяче сприйняття цієї події.

Зареєструватися на перегляд вистав та фільму можна тут – https://www.facebook.com/dramadityterapia/

Довідково. Постановки розроблені та підготовлені в рамках проєкту “Драма-Діти-Терапія” театральної студії “”ЖИВБУВПЕС” та Центру психологічної допомоги дітям “Серденько” за підтримки Українського культурного фонду.

Ідея проєкту полягає в інтеграції театрального мистецтва у медичну галузь через спільнотворення нових театрально-терапевтичних практики у дитячій та сімейній психології та психіатрії.

Проєкт розширює можливості доступу і застосування культурномистецьких програм для психологічної допомоги дітям, які переживають процес розірвання шлюбу між батьківським подружжям, дітям, позбавленим батьківської опіки, подружжям, які зберігають шлюб “заради дітей”.