Юні франківки відвідали шоурум українських дизайнерів на Тижні моди у Парижі (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

04 Oct, 2023 16:11

Поділитись публікацією
Юні франківки відвідали шоурум українських дизайнерів на Тижні моди у Парижі (ФОТО)

Авторки франківського телепроєкту “Подружки” відвідали Тиждень моди в Парижі.  Там п’ять українських дизайнерок, які представляють бренди Nadya Dzyak, Chereshnivska, Grie, Sayya та Tamar Keburia, об’єднали зусилля під знаменем UWFIA (Ukrainian Women Fashion Industry Alliance) та представили свої нові колекції SS’24. 

Про це Галку інформує координаторка проєкту “Подружки” Марися Томашевська.

Дизайнерки UWFIA показали останні творіння у шоурумі VETEMAZE, де, крім презентації своїх колекцій, вони також займалися обговореннями місії альянсу та складали плани на майбутнє.

«Всі наші команди працюють в Україні. Ми всі працюємо і створюємо заради збереження і примноження робочих місць в наших компаніях, бо це дуже важливо зараз» – зауважує дизайнер і засновниця бренду NADYA DZYAK.

Кожна з представлених колекцій є свідченням стійкості, відданості та унікального творчого потенціалу. Серед виробів дизайнерок upcycle моделі з переробленого деніму, речі, виготовлені із зітканих вручну тканин, прозорі сукні з плісе, зробленого в Харкові, моделі з принтами Девіда Хокні, різноманіття фактур та форм, а також сумки, які виробляють в сімейній студії у Києві, за технологіями, які передаються із покоління в покоління.

Надя Дзяк розказує, що після показу нової колекції в Лондоні вона дала багато емоційних інтерв’ю іноземній пресі, де розказала, що натхненням нової колекції стала українська художниця Поліна Райко і що її дім-музей було зруйновано через руйнування Каховської дамби росіянами.

Також спеціально для заходу створили інсталяцію з фото колажів з виробництва кожного з брендів – команди, творчі студії, колективи, щоб іноземна преса могла побачити як зараз працюють українські виробництва. Що не дивлячись ні на що всі створюють свій продукт в Україні.

«Велике щастя знайти настільки близьких по духу людей, котрі всі як один викладаються на максимум і роблять все можливе і неможливе заради спільного успіху і розвитку індустрії моди в Україні в цілому» – розказує Аліса Грішаєва дизайнер бренду аксесуарів GRIE.

А ще для гостей шоуруму зробили особливі аксесуари – спеціальні квіточки з тканин нової колекції кожного із п’яти брендів альянсу, ця прикраса символізує нашу єдність.

UWFIA (Український жіночий альянс індустрії моди) – це альянс, заснований п’ятьма українськими дизайнерками: Nadya Dzyak, Chereshnivska, Grie, Sayya та Tamar Keburia. Основною метою альянсу є підтримка жінок у модній індустрії, незалежно від їхнього місця проживання, віку чи спеціалізації, з особливим акцентом на жіночому підприємництві та лідерстві.

До речі, дизайнерка бренду Chereshnivska родом зі Львова. Кілька років її робота була прив‘язана до Прикарпаття та Івано-Франківська.

Бренди об’єднались і працюють як єдиний організм – вже за декілька місяців їх спільної роботи дизайнерки багато допомогли одна одній із пошуком працівників, постачальників, збутом і контактами й цим довели, що єдність однодумців дає неймовірні результати та підсилює голоси один одного.