Юридичні особи мають до 25 вересня подати довідку про кінцевого власника

Автор: Людмила Баран

09 Sep, 2015 08:23

Поділитись публікацією
Юридичні особи мають до 25 вересня подати довідку про кінцевого власника

25 вересня – останній день подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника. Про це нагадують в  Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Як писала “Галка”, у травні перед ЦНАПом в Іван-Франківську, як і по всій Україні, простягалися довгі черги підприємців. Вони не встигали подати реєстраційну картку 4-ої форми з відомостями про кінцевих власників. За неподання документів їм загрожував штраф  від 5100 до 8500 гривень.

Пізніше, Верховна Рада змістила дедлайн на чотири місяці, а також звільнила від подання цієї документації частину підприємців.

Тож, як пишуть фіскальники, не пізніше 25 вересня 2015 року юридичні особи зобов’язані подати держреєстратору відомості про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) їх засновника (учасника), якщо засновником є юридична особа, або про відсутність такого власника (контролера).

Відомості не подають юрособи, до реєстраційної картки яких не вноситься інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера), а також юрособи, засновниками (учасниками) яких є виключно фізичні особи, якщо такі фізособи і є бенефіціарними власниками (контролерами) такої юридичної особи (п. 2 розд. ІІ Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодо одержувачів юридичних осіб та публічних діячів» від 14 жовтня 2014 р. №1701-VII, зі змінами та доповненнями).

За невиконання встановлених Законом норм, тобто за ненадання юридичною особою державному реєстратору відомостей про свого кінцевого вигодоодержувача, встановлена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.