Юристи і вчені з різних країн говоритимуть у Франківську про гуманізацію кримінальної відповідальності

Автор: Застава Максим

01 Лис, 2018 09:05

Юристи і вчені з різних країн говоритимуть у Франківську про гуманізацію кримінальної відповідальності

16-17 листопада в Університеті Короля Данила (м. Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 35) відбудеться ІІ Міжнародний науково-практичний симпозіум «Гуманізація кримінальної відповідальності». Співорганізаторами заходу є Estonian Embassy in Kiev та Університет Короля Данила.

Читайте також: Франківські викладачі у Фінляндії ознайомились із системою навчання (ФОТО)

«Важливість цього заходу полягає в тому, що на сьогодні ми і надалі спостерігаємо подальшу криміналізацію суспільства (кількість осіб, що відбувають покарання у вигляді позбавлення волі є стабільно високою), занепокоєння викликає злочинність неповнолітніх, негативний вплив здійснюють і постійні зміни, які вносяться до Кримінального кодексу за політичним впливом, тощо. Тому обговорення кримінально-правових та кримінально-процесуальних аспектів гуманізації кримінальної відповідальності є надзвичайно важливим. Мова не йде про уникнення відповідальності особами, що вчинили злочини, а мова йде про пошук балансу, компромісу, відновлення справедливості; задоволення потреб постраждалої сторони суспільно-небезпечного діяння; недопущення порушення прав неповнолітніх, повернення їх у суспільство активними його членами. І в цьому разі досвід та допомога розвинутих демократичних країн буде дуже до речі», – розповідає проректор з наукової роботи Університету Короля Данила Олександр Острогляд.

В роботі симпозіуму візьмуть участь науковці і практичні працівники Естонії, Литви, Румунії, Франції, Хорватії, Молдови, Білорусі, Польщі, Індії. Провідні науковці зарубіжжя та практичні працівники кримінальної юстиції ділитимуться досвідом власних країн в аспекті гуманізації кримінальної відповідальності.

Застосування компаративістського підходу дозволить вивчити окремі позитивні та негативні аспекти впровадження гуманізації кримінальної відповідальності в інших країнах. зазначений підхід дасть можливість застосувати отримані знання для удосконалення чинного кримінального та кримінального процесуального законодавства України в аспекті гуманізації та виробити єдині теоретичні та концептуальні підходи політики в сфері протидії злочинності в аспекті гуманізації.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry