Юрій Сиротюк: «Націоналісти можуть не тільки воювати і вмирати, а й створити якісний, інтелектуальний продукт»

Автор: Турій Роман

26 Jun, 2015 22:29

Юрій Сиротюк: «Націоналісти можуть не тільки воювати і вмирати, а й створити якісний, інтелектуальний продукт»

В Івано-Франківську 26 червня презентували книгу «Бандерівські читання. Матеріали перших та других бандерівських читань».

Читайте також: А ями не хотів поміряти? Реакція соцмереж на Марцінківа з лінійкою біля трави

Подія відбулася в рамках шостої Всеукраїнської наукової конференції «Держава в теорії і практиці українського націоналізму».
У збірник входять доповіді науковців, публіцистів та політиків, частина з який й була озвучена на Бандерівських читаннях. Авторами текстів є Олександр Сич, Ростислав Мартинюк, Ірина Фаріон, Юрій Сиротюк, Леонтій Шипільов та багато інших.
Ідея проводити Бандерівські читання й створити збірник виникла під час Революції Гідності. Автори хочуть донести до українців основні ідеї націоналізму, розповісти правду про Степана Бандеру та діяльність ОУН.
Ініціатором проведення таких заходів був директор Незалежного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Сиротюк. Згадує, під час Революції Гідності всі активно почали використовувати бандерівські гасла «Слава Україні! Героям Слава!» й водночас вважали, що бути націоналістом не престижно.
«Націоналісти можуть не тільки воювати і вмирати, а й створити якісний, інтелектуальний продукт», – сказав він про книгу.
Кандидат історичних наук, екс-віце-прем’єр-міністр, докторант Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України Олександр Сич також відзначив актуальність теми українського націоналізму. Своїм завданням він вважає донести українцям і світу різницю між націоналізмом, расизмом та шовінізмом.
«Шукаючи відповідей на сьогоднішні проблеми, не треба забувати історію», – прокоментував заступник голови ВО «Свобода» з питань ідеології.
На презентації виступив й очільник міської «Свободи» Руслан Марцінків. Саме за його сприяння збірники надрукували.
«Завдяки українським націоналістам Леніни падають по всій державі», – додав він до вище сказаного.
Всі кошти отримані від продажу збірників передадуть на фронт.

Автор: Марія БОРИС.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry