Ювелірні прикраси, вишивка, кераміка: у Франківську відкрили художню Великодню виставку (ФОТО)
11 Кві, 2025 10:13

У Виставковому залі Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України відкрили традиційну великодню виставку, присвячену Воскресінню Христовому. Цьогоріч уперше вона проходить у форматі міжрегіональної.
Про це інформує “Галка” з виставки.
Як зазначила голова Івано-Франківської обласної організації НСХУ Світлана Повшик, раніше захід проводили як обласний, із залученням виключно місцевих членів спілки.
“Особливість цієї виставки в тому, що вона проходить у форматі міжрегіональної. Раніше вона була обласною. Передбачалося, що участь братимуть лише наші колеги з області. Проте сьогодні в залі є роботи з Чернівецької області. Представлені твори викладачів та студентів Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка”, – каже Повшик.
За її словами, така ініціатива є кроком до посилення зв’язків та творчого обміну:
“У цьому полягає розширення нашої біографії. Ми працюємо в цьому напрямку й надалі намагатимемось розширювати межі”.
У виставковій залі представлено всі види візуального мистецтва: живопис, малярство, скульптуру, декоративно-прикладне мистецтво, художню різьбу по дереву, ювелірне мистецтво, писанкарство та дизайн одягу.
Також організатори відзначили дипломами найкращі роботи у номінаціях “Малярство”, “Графіка” та “Декоративно-прикладне мистецтво”. За словами Світлани Повшик, переможців попередньо визначила комісія.
Художній кераміст і ветеран Віталій Гладковський представив на виставці великодній набір.
“У кошику господині все різне, а я хотів зробити чітко – це масло, це сир, це підсвічник у вигляді писанки. Є абстрактні роботи, якась така динаміка в природі, у нас – рух”, – поділився автор.
Митець зазначив, що зараз працювати з керамікою цікавіше, ніж у 90-х чи 2000-х роках, завдяки новим технічним можливостям. Також, за його словами, на формування уподобань людей впливає досвід закордонних подорожей.
“Зараз змінився попит, можливо, через те, що багато хто поїздив за кордон і побачив, що там є. Спочатку ми думаємо, що там все найкраще, а потім приїжджаємо додому й бачимо, що у нас — кльово та цікаво. Ми якісь світові тенденції беремо на озброєння і поєднуємо їх з українським колоритом”, – каже Гладковський.
Свою роботу на виставці представила й заступниця директора з навчальної роботи Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну ім. В. Шкрібляка Віра Фижделюк. Вона продемонструвала сорочку з буковинською “циркою” – мереживо, яке зазвичай використовують на краях рукавів чи внизу сорочки.
“Роботу виконано два роки тому традиційною для Буковини технікою. Складність у тому, що спочатку робиться узор на тканині, а вже потім навколо нього вирізається мереживо. Загалом я цю роботу робила орієнтовно два місяці”, – розповіла вона.
За словами Фижделюк, вона використала поєднання чорного та червоного кольорів, а також сучасну інтерпретацію в оформленні передньої частини та верху рукава.
Виставка триватиме до 28 квітня за адресою вулиця Незалежності, 53.