Ювенальна поліція Прикарпаття нагадала про ознаки булінгу та як з ним боротися
07 Бер, 2024 14:05
Співробітники ювенальної превенції поліції Прикарпаття проводять превентивну роботу в закладах освіти.
Про це пише “Галка” з посиланням на поліцію Івано-Франківської області.
Булінг – це прояв агресії однієї дитини або групи дітей щодо іншої дитини, який супроводжується постійним фізичним і психологічним тиском. Щоб це небезпечне явище не мало місця в підлітковому середовищі, співробітники ювенальної превенції поліції Прикарпаття, регулярно відвідують навчальні заклади області та проводять профілактичні розмови з учнями.
На таких профілактичних уроках поліціянти роз’яснюють учням, що таке булінг, його різновиди та як протидіяти цьому негативному явищу. Правоохоронці наголошують, найголовніше правило, яке мають засвоїти діти – не тримати у секреті те, що їх ображають чи цькують!
Ознаки булінгу:
– систематичність (повторюваність) діяння;
– наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі;
– наслідки у вигляді психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страху, тривоги, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.
Види булінгу:
– фізичний (штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, нанесення тілесних ушкоджень);
– психологічний (принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж);
– економічний (крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей);
– сексуальний (принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, знімання у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти);
– кібербулінг (приниження за допомогою мобільних телефонів, інших електронних пристроїв, в мережі Інтернет).
Також поліціянти спілкуються з педагогами та батьками. Нагадують, що робити, якщо дитина потерпає від булінгу:
– поговоріть з дитиною, дайте їй зрозуміти, що ви готові її вислухати й допомогти;
– запропонуйте варіанти вирішення ситуації;
– поясніть дитині, до кого вона може звернутися за допомогою у разі цькування (психолог, вчителі, керівництво школи, охорона, поліція);
– повідомте керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалася, і вимагайте належного її урегулювання.
Правоохоронці закликають батьків бути уважними до своїх дітей. Цікавитись їхнім оточенням і дружніми стосунками з однолітками. Пам’ятайте, якщо вам відомі прояви булінгу – одразу звертайтесь до викладачів або на лінію 102.
Як писала “Галка”, мати учня шостого класу Івано-Франківського ліцею №4 звернулася до поліції через булінг щодо сина. Франківка попросила захисти її сина від жорстокого поводження та психологічного насильства, які вчиняли інші учні.
Згодом мер Руслан Марцінків розповів, що поліція склала щонайменше шість протоколів на батьків учнів ліцею №4, які цькували свого однокласника. Також він анонсував, що всі школи Івано-Франківська перевірять на булінг.
На цю ситуацію відреагував Міністр освіти і науки Оксена Лісового. Він вважає, що коли дорослі знають про булінг, але намагаються цього не помічати, замовчувати чи не втручатися – це категорично неприйнятно.
“Ситуація, яка склалася в одному з ліцеїв у Івано-Франківську має усі ознаки систематичного цькування. І, на жаль, виглядає, що адміністрація не намагалася його зупинити. Вже поспілкувалися з управлінцями обласного і міського департаментів освіти. Створена комісія, яка зʼясовує всі обставини. Паралельно на звʼязку з освітнім омбудсменом. Вживаємо заходів, серед яких — аудит діяльності ліцею”, – каже Лісовий.
Читайте також: Псевдобанкіри ошукали прикарпатку майже на 34 тисячі гривень