З 18 по 27 червня відбудеться 5-ий фестиваль «Тиждень швейцарського кіно».
Найактуальніші стрічки Швейцарії останніх років покажуть онлайн – на сайті swissfilm.org.ua, пише Yabl.
Посольство Швейцарії в Україні спільно з компанією «Артхаус Трафік» обрали фокусом програми екологію. Стосунки людини з довкіллям – ключова тема документальної частини підбірки. В її межах покажуть стрічку-номінантку Санденсу 2021 року, яка взяла головний приз Docudays 2021 – «Приборкання саду». Це історія про експрем’єра Грузії та його химерне хобі – колекціонування столітніх дерев, заради якого експосадовець вдається до корупції.
Фільм «Нобелівський громадянин», номінований на Швейцарську кінопремію за найкращий монтаж, розповідає про хіміка Жака Дюбоше, який став символом молодіжних кліматичних страйків. Тему екопротестів продовжує стрічка «Спекотніше за клімат». Це оповідь про рік життя групи екоактивістів, які згуртувалися у місті Біль після славнозвісного виступу Ґрети Тунберґ.
Документальну програму доповнюють кілька ігрових стрічок. Комедія «Годинник цокає» занурює у проблеми жінок за 30 в суспільстві, сповненому надмірних очікувань щодо сім’ї, дітей та ґендеру. Драма «Моя маленька сестричка», номінована на «Золотого ведмедя» та премію «Тедді» на Берлінале, розповідає про возз’єднання близнюків після вимушеної розлуки. У драматичному історичному фільмі «Як Гітлер вкрав рожевого кролика» йдеться про 9-річну дівчинку, сім’я якої тікає з Німеччини за часів нацизму. Ця екранізація однойменного роману-автобіографії Джудіт Керр стала найкращим фільмом 2020-го за версією Баварської та Німецької кіноакадемій.
Переглядати фільми фестивалю «Тиждень швейцарського кіно» можна лише на території України. Усі стрічки показують мовою оригіналу з українськими субтитрами. Для деяких стрічок кількість переглядів обмежена.
До того, 22 червня о 20:00 у межах фестивалю відбудеться круглий стіл на тему «Природа – для всіх, та всі – для природи». Захід транслюватиметься на Facebook-сторінці «Артхаус Трафік».