З 1 січня 2015 року звітність з ПДВ в електронному вигляді є обов’язковою

Автор: Турій Роман

27 Сер, 2014 07:17

Поділитись публікацією
З 1 січня 2015 року звітність з ПДВ в електронному вигляді є обов’язковою

На Прикарпатті 4082, або 98,4 % платників ПДВ звітують через мережу Інтернет. 

Наразі, подавати звітність дистанційно зобов’язані лише платники податків, які належать до великих та середніх підприємств. Проте, останні зміни, внесені до Податкового кодексу, розширять коло цих платників. Про це повідомили в Головному управлінні Міндоходів в Івано-Франківській області.

Звертаємо увагу, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 № 1621-VII пункт 49.4 статті 49 доповнено абзацом такого змісту: «Податкова звітність з податку на додану вартість подається до контролюючого органу всіма платниками в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством».

Зазначені зміни наберуть чинності з 01.01.2015 року.

Не очікуючи на обов’язковість використання електронної звітності кожен з платників може безкоштовно у зручний для нього час відвідати будь який Центр обслуговування платників Міндоходів та отримати цифровий підпис. Процедура отримання сертифікатів цифрового підпису є досить швидкою та вимагає невеликого переліку документів й наявності цифрового носія.

Вичерпну інформацію стосовно отримання електронних ключів розміщено на сайті АЦСК ІДД Міндоходів (www.acskidd.gov.ua).

Нагадуємо, з питань отримання безкоштовних електронних ключів можна звертатися до відділень Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД Міндоходів, які розміщені у приміщеннях Центрів обслуговування платників при ДПІ в м.Івано-Франківську, Калуській та Коломийській ОДПІ.