З 21 вересня – початкові школи, з 28 – усі решта: у Франківську поетапно відкриватимуть школи (ФОТО)

Автор: Застава Максим

15 Вер, 2020 11:22

З 21 вересня – початкові школи, з 28 – усі решта: у Франківську поетапно відкриватимуть школи (ФОТО)

15 вересня на засіданні позачергової сесії міська рада вирішила поступово відкривати навчальні заклади в Івано-Франківську.

Читайте також: У закладах освіти збирають підписи за Марцінківа. Влада цей факт заперечує

Перед депутатами зі зверненням про поетапне відкриття шкіл виступив обранець від ЄС Сергій Палійчук.

«Міська рада вирішила зобов’язати керівників шкільних закладів відповідно до законів забезпечити навчання на території Івано-Франківської міськради. З 15 вересня продовжити поетапне відкриття дошкільних закладів освіти. З 21 вересня – забезпечити роботу початкових шкіл для учнів 1-4 класів. З 28 вересня – забезпечити роботу шкіл для учнів 5-9 та 10-11 класів шкільної та позашкільної освіти. Крім того, керівники шкіл мають забезпечити неухильне дотримання усіх санітарних вимог. Відповідальність за здоров‘я дітей покласти на батьків. Рішення є обов’язковим для виконання на території франківської міської ради», – йдеться у звернення, передає “Галка“.

Директор департаменту освіти та науки Ігор Максимчук зауважив – батьки зможуть обрати форму освіти для своїх дітей.

«Щоб чиясь дитина продовжила вчитися дистанційно, батьки мають написати відповідну заяву. Проте школи зараз обладнані усім необхідним, щоб забезпечувати очну форму навчання з дотриманням усіх санітарних норм», – наголосив Максимчук.

Більшість депутатів схвально відгукнулися про це рішення, але не всі. Позафракційний Михайло Верес каже, що спершу слід дочекатися, аби місто вивели з червоної зони.

«Якщо директора школи оштрафують на 34 тисячі за відкриття шкіл, то хто за нього платитиме?», – каже Верес.

У відповідь Сергій Палійчук наголосив, що «у біді» освітян не залишать.

«Будемо допомагати і директорам, і викладачам, і якщо будуть якісь протоколи на них, то будемо розбиратися», – додав Палійчук.

«В разі якихось дій від поліції будемо оскаржувати юридично. А якщо місто буде в червоній зоні до кінця року? Ми не можемо тримати дітей на дистанційному навчанні до березня наступного року. Вважаю рішення Сергія Палійчука про поетапне відкриття є компромісним. А в цій ситуації ми мусимо його шукати», – зауважив міський голова Руслан Марцінків.

Після дискусії депутати таки прийняли це рішення – «за» проголосували 32 обранців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дивитися на дистанційне навчання – це просто плакати: франківці закликають депутатів міськради пустити дітей до школи (ФОТО)

Думки розділилися: як франківські батьки відреагували на перші онлайн-уроки

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 6
  • like
6
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...