З чаєм та печивом. Як зустрічають у франківських пунктах обігріву (ФОТО)
02 Бер, 2018 15:16
У час погіршення погодних умов у Франківську діють пункти обігріву, де усі охочі можуть побути в теплі та отримати консультацію лікарів-терапевтів.
Читайте також: Як футболісти "Прикарпаття" готуються до весняної частини сезону (ВІДЕО)
Наразі в місті працюють 5 пунктів зі встановленим денним графіком роботи та 3 цілодобові, інформує «Галка».
Міська поліклініка №3 (на вулиці Івана Франка) відкрила пункт обігріву ще восени. За словами медперсоналу, люди звертаються досить часто, особливо багато відвідувачів було в останній тиждень лютого.
«Більшість з тих, хто приходить, – це люди немолоді, середнього чи старшого віку. Але буває, що з потребою зігрітися звертаються і юнаки та дівчата, у яких обморожуються кінцівки. Інколи люди заходять перед тим, як іти на прийом до лікаря», – каже Оксана Швець, завідувачка терапевтичного відділення №2.
Усім відвідувачам пропонують чай, печиво, цукор.
«Пункт обігріву працює з 08:00 до 18:00, але, буває, що й пізніше охочих може прийняти і обслужити працівник охорони. Люди деякий час гріються і відчувають себе краще», – додає пані Оксана.
В міській поліклініці №5 (вул. Привокзальна) пункт розгортається при зниженні температури до -10°C. Працівники медзакладу коментують, що люди приходять навіть компаніями. Для відвідувачів завжди є чай, печиво та одноразовий посуд.
Леся Горбей, сестра-господиня поліклініки, зазначає: «Минулого року зверталося більше людей, ніж зараз. Приходило багато ромів старшого віку, і дітей. Бувало, що заходили і питущі, але ми не дозволяємо тут розпивати спиртні напої, і вони довго не затримуються. А в цілому часто звертаються пацієнти поліклініки і звичайні люди, яким потрібно відігрітися».
Крім того вона сказала, що час від часу навідуються і працівники ЗМІ.
У міській клінічній лікарні №1 журналістів зустріли насторожено, але після отримання дозволу головного лікаря, все-таки розповіли про роботу пункту обігріву.
«Від початку цього року уже звернулися 26 людей, з них за лютий місяць – 19. Приходять здебільшого переночувати одні і ті ж люди старшого віку часто без постійного місця проживання», – каже Зоряна Явецька, в.о. завідувача приймального відділення.
Усі охочі можуть випити гарячого чаю, перекусити шматком хліба з маслом та отримати відповідну медичну допомогу. За словами пані Зоряни, відповідні продукти купляють за кошти, надані благодійними організаціями та спонсорами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аби не змерзли: рятувальники нагадують адреси пунктів обігріву на Прикарпатті.