З довгобуду біля обласної лікарні планують зробити військовий госпіталь за 450 мільйонів, – Онищук

Автор: Андрій Макітра

24 Nov, 2023 12:10

Поділитись публікацією
З довгобуду біля обласної лікарні планують зробити військовий госпіталь за 450 мільйонів, – Онищук

Івано-Франківська ОВА працює над проєктно-кошторисною документацією регіонального центру реабілітаційного лікування та ментального здоров’я, який планують зробити на базі довгобуду поблизу Івано-Франківської обласної клінічної лікарні. У Надвірній, Верховині і Косові будуть створені реабілітаційні відділення.

Як пише Галка, про це розповіла голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук в інтерв’ю виданню “Укрінформ”.

За словами Світлани Онищук, раніше, на її прохання такий реабілітаційний центр планували зробити у відпочинковій зоні, як от Яремче, Косів, Верховинщина. Проте медики і військові переконали голову ОВА зробити це поблизу обласної лікарні.

“Якщо є обласна лікарня, яка надає всі види медичних послуг, то краще, аби такий заклад працював біля неї. Це потрібно з огляду на те, що поряд працюють багато профільних лікарів і часом пацієнта треба з реабілітаційного центру перевести в лікарню, чи навпаки.

Довгобуд, який ми обрали, розташований біля лікарні, і це стало визначальним. Колись там мав бути перинатальний центр, а тепер наш департамент працює над проєктно-кошторисною документацією регіонального центру реабілітаційного лікування та ментального здоров’я”, – зазначила Онищук.

За словами Світлани Онищук, на створення такого центру потрібного 450 мільйонів гривень. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко запевнив очільницю, що інвестор буде.

Також у гірській місцевості планують створити реабілітаційні відділення центру.

“Так, Верховина і Косів. Там будуть створені реабілітаційні відділення. Тепер на базі Надвірнянської лікарні створюють таке відділення. Донори з Кореї вже обіцяють поставити туди найсучасніше обладнання”, – розповіла голова ОВА.

За словами Онищук, наразі в Івано-Франківській області є 450 ліжко-місць для стаціонарної реабілітації, а до кінця року наш планують створити 600 ліжко-місць у лікарнях.

Читайте також: Прикарпатський зенітно-кулеметний батальйон отримав близько пів сотні автошин на 270 тисяч гривень – ОДА