З франківських поліклінік масово звільняють медиків. Влада після кількох днів мовчанки прокоментувала ситуацію

Автор: Костинюк Олександр

16 Чер, 2021 11:35

З франківських поліклінік масово звільняють медиків. Влада після кількох днів мовчанки прокоментувала ситуацію

У поліклініках Івано-Франківська звільняють близько 200 лікарів. Під скорочення потрапили медики різних спеціальностей: кардіологи, неврологи, офтальмологи і т.д.

Читайте також: 30 мільйонів на СІЛЬРОБ: у Марцінківа придумали нове комунальне підприємство

Про це повідомили на фб-сторінці Ордену медико-правової допомоги, пише “Галка”.

“Одночасно лікарям пропонують перевестися на посаду молодшої медичної сестри з окладом 6 тисяч гривень. Виходить, що нашому КНП “Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги” не потрібно 200 кваліфікованих лікарів, але 200 санітарок – це ок. Що це? Брак коштів? Чийсь дурний жарт? Нахабне ставлення до людей? Чи неадекватний менеджмент, який привів до цих всіх наслідків?”, – йдеться в повідомленні.

Франківські лікарі намагаються відстояти свої робочі місця та вже направили скарги на директорку КНП, до міністра охорони здоров’я України та до мера міста.

“Скаргу свою пояснюють тим, що їм ніхто не пояснює причину скорочення, сама директорка ще від першого квітня 2020 року відмовляється зустрітися із лікарями, щоб обговорити плани роботи вторинної ланки, на вимогу їх не ознайомлюють із наказом №245 від 02.06.21. Також скаржаться на те, що дії директорки принижують їхню людську гідність”, – додають у фб-повідомленні.

Зв’язатися з директоркою КНП “ЦПМКДД” Ольгою Савчук “Галці” уже кілька днів не вдається.

Начальниця управління охорони здоров’я франківської міськради Марія Бойко каже, що така ситуація зі скороченням у сучасних умовах може виникати, хоч цього і не хотілося б.

“Це нові сучасні умови: коли фінансування здійснюється НСЗУ у залежності від того, які та скільки послуг надано нашим будь-яким медичним закладом. Відповідно до цього укладається пакет медичної допомоги, чи на лікування ковідних хворих, чи на хірургічних і т.д. А вже від кількості людей, які проліковані, які отримали певну меддопомогу, залежить фінансування того чи іншого закладу. Не можу відповісти, чому лікарям пропонують перевестися на посаду молодшої медсестри, бо це треба запитувати у керівника закладу, з яким працівники мають трудові відносини”, – зазначила Бойко, пише “Галка”.

На запитання “чи потрібно буде наново набирати лікарів у заклад, якщо ситуація з коронавірусом знову загостриться”, Марія Бойко каже – важко відповісти, бо не знати, як будуть розгортатися події.

На одному з публічних заходів “Галці” вдалося поспілкуватися про ситуацію із міським головою Русланом Марцінківим, адже в мережі він теж кілька днів не реагує на запитання людей і не коментував ситуацію. Сьогодні він теж каже – медиків звільняють через те, що НСЗУ не дала грошей.

“Але ми сьогодні (16 червня, – ред,) провели нараду, щоб придумати, як вирішити ситуацію. Домовилися, що постараємося більшість лікарів перевести у Центральну міську клінічну лікарню», – каже мер.

Водночас заступник міського голови Олександр Левицький зазначив, що 200 людей – це загалом ті, які отримали попередження про скорочення, але з них конкретно лікарів – 35 осіб.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

 • like 1
 • sad 1
 • angry 1
 • like
 • sad
 • angry
3
Подобається
 • like
 • exciting
 • laugh
 • surprise
 • sad
 • angry

Loading...