“Рускій мір заходить туди, де його чекають” – фронтмен гурту “СКАЙ” Олег Собчук (ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

31 Jan, 2023 18:42

Поділитись публікацією
“Рускій мір заходить туди, де його чекають” – фронтмен гурту “СКАЙ” Олег Собчук (ВІДЕО)

Олег Собчук – фронтмен рок-гурту “СКАЙ” – розповів про те, як ставиться до артистів, які “перевзулися” після 24 лютого, пояснив, чому його гурт не такий популярний, а на останок зізнався чи не набридло йому співати пісню “Тебе це може вбити”.

Читайте також: Дороги розійшлися: "Позитив" припустив, чому від початку війни похитнулася дружба з його наставником "Потапом"

Про це та інше Собчук розповів у свіжому випуску ютуб-проєкту “Розмова” ведучому Сергію Лиховиді.

Сподіваюся, що Україна якнайшвидше стане українською. Ця твоя цитата стосується тільки мови чи більш глибинні процеси?

– Це стосується всього абсолютно. Я ще раніше казав, що якби в Україні ще від початку незалежності всюди, умовно, паркани були б синьо-жовті, соціальна реклама на державному рівні, вийшли б закони, як зараз, про українську мову на радіо й телебаченні – не було б цієї війни.

“Рускій мір заходить туди, де його чекають. Там, де його немає – а це, в першу чергу, мова – він туди не приходить”.

Українська мова – це той фундамент, на якому все базується: вся культура, вся нація. Нас не існує без мови взагалі, тому м*скалі хочуть нас знищити.

Я вважаю, що якби в Луганську, Краматорську, Маріуполі 90% населення розмовляли українською – нафіг йому (путіну – ред.) туди йти? А там всі розмовляли російською й ось він туди прийшов – це логічно.

Про артистів, які після 24 лютого почали співати українською

– Це огидно, дійсно. Раніше вони (українські артисти, які співали російською – ред.) прикалувалися з нас – з тих, хто співає тільки українською – бо у них було більше роботи. Ситуація помінялася. Не те що ми тепер ходимо й хіхікаємо, тому що усвідомлюємо, якої ціною це зроблено і розуміємо, яку ціну ще треба заплатити.

Це вирішувати кожній людині. Мені це не подобається – я таким людям не вірю й взагалі не був ніколи їхнім прихильником. Я бачу плюс, що вони перейшли на українську мову, але бачу й мінус – що вони це зробили так пізно.

“Аудиторія гурту “СКАЙ” думаюча. Мені більше імпонує якість, а не кількість. Ті люди, які прийшли в зал, вони 100% вірні, 100% свідомі”.

Чи не набридло співати «Тебе це може вбити»?

– Я кайфую, тому що люди кайфують. Я готовий її співати поки живий, тому що людям подобається і зараз я співаю “Наша армія зможе їх вбити”, бо це правда.

“Ми існуємо для того, що надихати людей, допомагати, мотивувати – бути з нашими прихильникам в радості й горі”.

Чому “СКАЙ” не такий популярний?

– У нас були “нові хвилі”, просто не такі потужні, як в інших виконавців. Для нас піар – це не першопочаткове й можливо тому “СКАЙ” не такий популярний.

“Ми не женемося за глобальною популярністю – ми женемося за якістю, за свідомими, відданими людьми. Мені краще ніяк, ніж як-небудь”.

Але, звісно, ми нікому не забороняємо і всіх чекаємо на наших концертах. Ми робимо все, аби на нашу музику, на наші концерти прийшло якнайбільше людей – і не лише в Україні.

Більше – у відео:

Додамо, що проєкт “Розмова” – це не класичне інтерв’ю, це – відверта та щира розмова двох людей про всі ті події, які зараз відбуваються в Україні.

“Ми говоримо про дуже серйозні та складні речі, але ми не забуваємо інколи посміхатися і не відходимо від світлої сторони, адже добро і світло обов’язково переможе!”, – ділиться Сергій Лиховида.