З ниток і цвяхів. Франківець створює оригінальні картини (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

08 Feb, 2019 12:00

Поділитись публікацією
З ниток і цвяхів. Франківець створює оригінальні картини (ФОТО)

Нитки та цвяхи — здавалось би, що тут романтичного, і як ці матеріали можуть подружитися на одній картині? Та от парадокс — із них можна зробити справжній шедевр! Команда OGOGO! поспілкувалась з Богданом Семко – франківцем, який створює картини з саме з цих матеріалів.

Богдану Семко 22 роки, хлопець родом з Брошнів-Осади Івано-Франківської області. Він творить у стилі “string art” або ж нитяна графіка. Це – сучасне мистецтво створення зображення композицією з натягнутих ниток на картоні чи іншому твердому матеріалі.

“Якщо людина має бажання знайти щось цікаве на цю тематику в інтернеті – це буде зовсім неважко. Саме інтернет мене надихнув починати творити у цій техніці. Все навчання проходило походу роботи, оскільки, на жаль, справді хороших і повчальних відеоуроків немає. Я роблю ці картини разом з моєю дівчиною. І ми плануємо в майбутньому все таки опублікувати якісний відео урок в “YouTube” про правильне виконання цих картин”, – розповідає хлопець.

Богдан каже, що  у наш час “Hand Made”- це тренд. А виготовляючи картини він зіпсував з десяток, щоб зрозуміти, в якому місці робить не так і зробити одинадцяту – ідеально. На створення однієї картини у хлопця йде від чотирьох годин до одного дня, в залежності від об’ємів роботи. Адже виготовляє картини різних форматів, від А1 до А4 й менших.

“Найважчим у цій справі було налагодження поставок матеріалів, тому що це, мабуть, найважливіше. Матеріал повинен бути під рукою завжди, щоб не виникали форс-мажори і не приходилось відмовляти людям. На щастя, після довгого часу пошуків стабільності – ми її відшукали і зараз все в порядку”, – зізнається Богдан.

Хлопець розповідає, що створення картини розпочинається з того, що клієнт обирає колір основи для картини.

“На цій же основі по ескізу вибираємо правильно точки для розмітки і забиваємо ці точки цвяхами. Після цього очищаємо основу від залишків ескізу і розпочинаємо намотування ниток. Є картини контурні, тобто ті, у яких середина залишається пустою, а є внутрішні, де заповнюється картина зсередини. Ниток звісно ж йде більше на картини із внутрішнім заповненням.”

Богдан Семко зізнається, що його надихає отриманий результат в кінці процесу, усмішки і задоволення людей від картин.

“Надихає й те, що наші картини будуть висіти ще багато років у багатьох домах і це приємно. Багато людей не розуміють такого мистецтва, але все ж багато хто розуміє і замовляє”.

Читайте більше на OGOGO!

Аби не пропустити інші цікаві статті від OGOGO!, підписуйтеся на телеграм-канал – https://t.me/ogogoif