З початку року на Прикарпатті у вогні загинули 30 людей – ДСНС

Автор: Зелінська Тетяна

21 Жов, 2019 07:12

Поділитись публікацією
З початку року на Прикарпатті у вогні загинули 30 людей – ДСНС

З початку 2019 року в Івано-Франківській області у вогні загинуло 30 людей.

Незважаючи на неодноразові застереження Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, на Прикарпатті і далі продовжують мати місце випадки пожеж, травмуванням та загибелі людей на них.  Тільки з  початку поточного року на Івано-Франківщині  зареєстровано 3204 пожежі, у вогні загинули 30 людей. З року в рік саме в осінньо-зимовий період все більшої гостроти набуває проблема забезпечення безпеки життя людини, зростає ймовірність виникнення випадків пожеж в побуті, зокрема, через порушення громадянами правил пожежної безпеки при користуванні електрообігрівальними приладами, пі­чним опаленням.

Як правило, вогонь завжди може «завітати» туди, де господарює безвідповідальність, байдужість, нехтування елементарними правилами пожежної безпеки. Особливу тривогу викликає житловий сектор, інформує “Галка” з посиланням на ДСНС України в Івано-Франківській області.

13 жовтня о 11:07 у селі Загвіздя Тисменицького району виникла пожежа речей домашнього вжитку в приміщенні кімнати приватного житлового будинку. Вогнем знищено речі домашнього вжитку. На місці пожежі виявлено тіло власника будівлі 1964 р.н. На пожежі працювала ланка ГДЗС, час роботи 20 хвилин. Попередня причина виникнення пожежі – необережне поводження з вогнем з боку загиблого.

Особливої уваги в осінньо-зимовий період потребує експлуатація пічного опалення. Адже у бу­­динках із пічним опаленням пожежі найчастіше виникають з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також через розпалювання печей горючими та легкозаймистими рідинами, випаданні з топки або зольника вуглин. Варто також пам’ятати, що перед початком опалювального сезону слід перевіряти справність печі і димоходу, ремонтувати їх, очищати від сажі, замащувати трі­щини глиняно-пісочним розчином та білити димову трубу на горищі. Категорично забороняється залишати малолітніх дітей без догляду дорослих біля печей, що топляться.

Загалом, як свідчить статистика, домінуючою причиною трагедій і надалі залишається людський фактор. Банальна людська необережність у поводженні з вогнем, нерідко в нетверезому стані, коштує людям не тільки значних матеріальних збитків, але й найціннішого  – життя.