З початку року на Прикарпатті у вогні загинули 49 людей – рятувальники
05 Гру, 2017 16:12
Незважаючи на неодноразові застереження Управління ДСНС України в області, на Прикарпатті і далі фіксують випадки пожеж, травмування та загибелі людей на них.
Тільки з початку 2017 року на Івано-Франківщині зареєстровано 2 тисячі 654 пожежі, у вогні загинули 49 людей.
З року в рік саме в зимовий період все більшої гостроти набуває проблема забезпечення безпеки життя людини, зростає ймовірність виникнення випадків пожеж у побуті, зокрема, через порушення громадянами правил пожежної безпеки при користуванні електрообігрівальними приладами, пічним опаленням.
Як правило, вогонь завжди може «завітати» туди, де господарює безвідповідальність, байдужість, нехтування елементарними правилами пожежної безпеки.
Особливої уваги в зимовий період потребує експлуатація пічного опалення. Адже у будинках із пічним опаленням пожежі найчастіше виникають з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також через розпалювання печей горючими та легкозаймистими рідинами, випаданні з топки або зольника вуглин. Варто також пам’ятати, що перед початком опалювального сезону слід перевіряти справність печі і димоходу, ремонтувати їх, очищати від сажі, замащувати тріщини глиняно-пісочним розчином та білити димову трубу на горищі. Категорично забороняється залишати малолітніх дітей без догляду дорослих біля печей, що топляться!
Загалом, як свідчить статистика, домінуючою причиною трагедій і надалі залишається людський фактор. Банальна людська необережність у поводженні з вогнем, нерідко в нетверезому стані, коштує людям не тільки значних матеріальних збитків, але й найціннішого – життя.
Шановні мешканці краю! Управління ДСНС України в Івано-Франківській області звертається до Вас з проханням подбати про належний стан протипожежного захисту Вашої оселі, дотримуватись правил безпеки життєдіяльності в побуті, на робочому місці та під час відпочинку.
Дотримуйтеся правил безпечної поведінки самі та вчіть цього своїх дітей. Пам’ятайте, легковажне поводження дітей з газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки у побуті – першопричини сумних та трагічних наслідків. Статистика трагедій свідчить: здебільшого нещастя трапляються тоді, коли діти залишаються вдома самі, без нагляду дорослих.
Пам’ятайте: безпека Вашого життя залежить від Вас самих. Будьте обережні!