З початку року від укусів змій потерпіло десять мешканців краю – рятувальники

Автор: Турій Роман

11 Jun, 2014 14:39

Поділитись публікацією
З початку року від укусів змій потерпіло десять мешканців краю – рятувальники

Гадюка – це одна із небезпек, яка може чекати на мешканців краю під час відпочину, кажуть в прес-службі обласного МНС.

Зрідка гадюку можна зустріти на присадибних ділянках чи на території оздоровчих таборів. Набагато вищий ризик потерпіти від гадюки  в лісі, особливо  під час збирання грибів та ягід, коли її просто не видно  під ногами, чи на кущі.

Загалом з початку року від укусів змій потерпіло десять мешканців краю, які в стані середньої важкості були госпіталізовані до медичних закладів. На щастя,  обійшлося без трагічних випадків.

Як відомо, в лісах Прикарпаття найчастіше зустрічаються  лі­сова та степова гадюки. Якщо Вас все ж таки вкусила небезпе­чна плазунка, реа­гу­­вати потріб­но миттєво та прави­льно, зазна­чають медики.

При укусі змії не варто піддаватися паніці, радять лі­карі. Потрібно уважно оглянути мі­сце укусу. Якщо вкусила гадюка, то на тілі  потерпілого залишаю­ться сліди двох от­ру­йних зубів (рі­дше одного) – кро­воточиві ранки, що віддалені одна від одної на 1-1,5 см.

Вча­­сне лікування гарантує одужання без наслідків для здоров’я та жи­ття.

Управління ДСНС в області застерігає мешканців краю бути уважними та обережними під час мандрівок лісом, ад­же найчастіше натрапити на не­бе­зпечних плазу­нів можна саме там.  Під час прогулянки лісом, щоб вберегтися від укусу гадюки, ра­дять рятувальники, необхідно мати відповідний одяг та взуття, також слід користуватися палицею відповідної довжини, щоб перевіряти зарості.