З року в рік одне й те саме: депутати облради “забракували” програму розвитку області на 2021 рік

Автор: Застава Максим

19 Feb, 2021 13:35

З року в рік одне й те саме: депутати облради “забракували” програму розвитку області на 2021 рік

Депутати обласної ради розглянули програму соціально-економічного та культурного розвитку Франківщини на 2021 рік.

Читайте також: Ціни знижено: в ОВА нагадали, якою може бути максимальна вартість бензину та дизпалива на Прикарпатті

Розглянули відповідне питання 19 лютого на засіданні четвертої сесії обласної ради восьмого демократичного скликання, пише “Галка“.

“Головною метою регіональної промислової політики у 2021 році є подолання негативного впливу на економічний розвиток області наслідків пандемії на основі створення сприятливого середовища для формування та функціонування промислового комплексу – важливого засобу прискорення структурної перебудови економіки, поліпшення інвестиційного клімату, забезпечення конкурентного середовища, розв’язання першочергових соціально-економічних проблем, наповнення бюджетів усіх рівнів, створення додаткових робочих місць”, – йдеться в документі.

Так, у 2021 році очікують збільшення обсягів виробництва промислових продуктів на 2%, збільшення обсягів видобування нафти на території області на 4%, газу – на 3%.

Крім того, планується проведення лісовідновлення на площі 2 000 гектарів.

Також у 2021 році продовжать відновлення і розвиток автомобільних доріг області. У програмі окреслили наступні завдання:

– завершення робіт з будівництва та введення в дію мостових переходів:

 • на км 16+391 автомобільної дороги державного значення Р-24 Татарів-Косів-Коломия-Борщів-Кам’янець-Подільський;
 • на км 28+750 автомобільної дороги державного значення Т-09-09 Снятин – Косів – Старі Кути у Івано-Франківській області;
 • завершення робіт з капітального ремонту та введення в експлуатацію мостового переходу на км 94+415 автомобільної дороги державного значення Р-24 Татарів-Косів-Коломия-Борщів-Кам’янець-Подільський;
 • розпочати роботи з будівництва автомобільної дороги державного значення Н-10 Стрий-Івано-Франківськ-Чернівці-Мамалига (на м. Кишинів) на ділянці км 17+379 – км 25+360 в Івано-Франківській області (обхід м. Болехів).

– капітальний ремонт автомобільних доріг державного значення:

 • М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка (через м. Вінницю) на ділянці км 44+297 – км 61+197;
  Н-18 Івано-Франківськ-Бучач-Тернопіль на ділянці км 4+657 – км 11+189;
 • Р-24 Татарів-Косів-Коломия-Борщів-Кам’янець-Подільський на ділянці км 39+870 – км 40+620.

– продовження робіт з поточного середнього ремонту автомобільних доріг державного значення:

 • Н-09 Мукачево-Рахів-Богородчани-Івано-Франківськ-Рогатин-Бібрка-Львів на ділянках км 238+127 – км 241+400, км 269+442 – км 293+025;
 • Н-10 Стрий-Івано-Франківськ-Чернівці-Мамалига на ділянці км 16+411 – км 203+957 (окремими ділянками);
 • Р-24 Татарів-Кам’янець Подільський на ділянці км 0+000 – км 177+894;
 • Т-09-05 Делятин-Раківчик на ділянці км 0 + 000 – км 28 + 057;
 • Т-09-09 Снятин-Косів-Старі Кути на ділянці км 0 + 000 – км 50 + 510.

Розвиватимуть в області транспорт і зв’язок. Зокрема цьогоріч планують реконструювати аеровокзал Міжнародного аеропорту “Івано-Франківськ”. Також розширюватимуть площу покриття території населених пунктів області зв’язком третього покоління 4G.

Фінансування заходів програми у 2021 році здійснюватиметься за рахунок різних джерел, а саме: бюджетних коштів, кредитних ресурсів, власних коштів господарюючих суб’єктів, грантів, міжнародної технічної допомоги, доходів від надання платних послуг бюджетними установами, благодійної, гуманітарної, спонсорської допомоги та інших джерел.

Детальніше – у документі.

Під час обговорення депутати підкреслили, що частина пунктів у програмі не міняється роками. До прикладу, пункт про розвиток освіти повністю скопійовано з минулорічного документа. Також у документі бракує конкретики.

Як пояснив директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Сергій Подошва, формат програми регламентовано Кабміном.

“Схожість щорічних програм соціально-економічного розвитку в першу чергу пов’язана з тим, що форма цієї програми чітко регламентована постановою Кабінету міністрів”, – каже Подошва.

Очільник облради Олександр Сич підкреслив, розуміє, що форма регламентована Кабміном, втім інформацію попросив перевіряти та оновлювати.

Депутат від “Європейської солідарності” Андрій Левкович каже, в програмі замало уваги приділяється Дністровському каньйону, який в Україні називають одним з природних чудес світу.

Василь Мельник із фракції “Батьківщина” запропонував наразі не голосувати за програму, а відправити її на доопрацювання.

“За” прийняття програми проголосували 7 депутатів з 79 присутніх. Рішення не прийнято.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
 • like
 • exciting
 • laugh
 • surprise
 • sad
 • angry