З січня електроенергія для міського транспорту та вуличне освітлення мають значно подорожчати

Автор: Борис Марія

03 Січ, 2017 18:34

З січня електроенергія для міського транспорту та вуличне освітлення мають значно подорожчати

Відповідно до постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з січня 2017 року електроенергія для міського транспорту має подорожчати на 45%, а оплата вуличного освітлення – на 40%.

На переконання міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, лише для нашого міста це потягне додаткові видатки у розмірі 7,5 млн. грн. Він наголосив, що на місця держава вже переклала чимало видатків – це і професійно-технічна освіта, і пільговий проїзд у транспорті, а також цього року франківська влада на 50% профінансувала купівлю підручників для учнів 4-7 класів.

«Замість обіцяної децентралізації нам перекидають все нові фінансові зобов’язання. Звісно, для місцевих бюджетів збільшили джерела надходжень, проте ніхто не згадує про збільшення видатків. А це теж чимала сума. Наприклад, Івано-Франківськ цього року додатково витратив на дотаційні цілі понад 150 млн. грн. Збільшення тарифу на електрику також чимало вдарить по міському бюджеті, адже за ці кошти можна було звести басейн», – зазначив Руслан Марцінків. Він додав, що це не є лояльним ставленням держави до розвитку комунального електротранспорту.

З цього приводу 3 січня в Івано-Франківську пройшли позачергові збори регіонального відділення Асоціації міст України. Тут міські, селищні та сільські голови Прикарпаття висловили своє обурення щодо постанов НКРЕКП. Це зобов’язує місцеві влади знову використовувати диференційований підхід до освітлення вулиць у нічний час. Адже до кінця 2016 року за зовнішнє освітлення сплачували 60% від вартості.

Як підсумок засідання Руслан Марцінків, який є головою Івано-Франківського регіонального відділення АМУ, висловив ініціативу зустрітися з прем’єр-міністром з вимогою скасувати постанови НКРЕКП.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...