З теплом до армії: як прикарпатські лісівники допомагають ЗСУ

Автор: Зелінська Тетяна

23 Лис, 2022 14:34

Поділитись публікацією
З теплом до армії: як прикарпатські лісівники допомагають ЗСУ

З початку повномасштабної війни державні лісогосподарські підприємства, що координуються Івано-Франківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, працюють у посиленому режимі.

Працівники держлісгоспів перераховують власні кошти на потреби військових, надають допомогу підприємствам, що знаходяться в зоні бойових дій або постраждали від дій окупантів.

Лісгоспи області забезпечують потреби військових у продуктах харчування, медикаментах, засобах гігієни, інструментах, паливно-мастильних матеріалах, генераторах та ін. Опікуються сім’ями загиблих та поранених, інформує “Галка”.

У цілому, від початку воєнного стану лісогосподарські підприємства Франківщини передали в зону бойових дій 51 автомобіль високої прохідності вартістю 8,9 млн грн.

У 68-й єгерській бригаді служать 54 лісівники з Франківщини. За спільні кошти лісові господарства придбали для бригади багі, пікапи, 150 комплектів зимового одягу, дрон «Matrice» та ін.

Працівники Осмолодського лісгоспу з часу війни на потреби військових закупили та передали 8 транспортних засобів і реанімобіль. Загалом, допомога цього підприємства складає понад 7 млн гривень.

Загальна сума допомоги Калуського лісгоспу для Збройних Сил України – близько півмільйона гривень. Це і грошова допомога, продукти харчування, придбання безпілотника та авто, допомога сім’ям загиблих та ін. У жовтні калуські лісівники придбали автомобіль «Мітсубісі Л200».

Працівники Галицького НПП для військових надали допомоги на 300 тис. грн. Закуплено медикаменти, амуніцію, бронежилети, каски, тепловізори, продукти харчування, телефони, павербанки, дизельні підстанції, матраци та ін.

Вигодський лісгосп для потреб військових передав 5 вантажівок та кошти у розмірі помісячного дводенного заробітку працівників.

Радіаторами, колесами та запчастинами до авто, форменним одягом, дизпаливом допомогли лісівники Брошнівського лісгоспу.

ЗІЛ, два позашляховики, бус, приціли, бронежилети, медикаменти і білизну відправили на лінію вогню працівники Франківського лісгоспу.

УАЗ, тепловізори, автозапчастини, теплий одяг отримали бійці від Ворохтянського лісгоспу. Шестеро мобілізованих працівників лісгоспу отримали матеріальну допомогу.

КРАЗ та Нива, буржуйки, бронежилети, квадрокоптер та ін. на потреби ЗСУ передали лісівники Надвірнянського лісгоспу.

На 700 тисяч гривень допомоги надано Верховинським лісгоспом. За ці кошти придбано 2 джипи, бус, тепловізори, перераховано кошти для відбудови житла лісівникам Київщини.

Допомогу прифронтовим лісгоспам надав Делятинський лісгосп. Забезпечив військових генераторами, пікапом, УАЗом, квадрокоптером, продуктами харчування.

З початку війни не припиняється допомога ЗСУ у вигляді поставок лісоматеріалів для будівництва фортифікаційних споруд, приготування їжі, опалення.

Держлісгоспи Франківщини для потреб Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Миколаївської обласних військових адміністрацій надали 7,1 тис. куб.м необробленої деревини, 376,5 куб.м пиломатеріалів, на загальну суму 10,7 млн грн.

На виконання звернення Запорізької обласної військової адміністрації лісогосподарські підприємства Івано-Франківського ОУЛМГ планують відвантажити 10 тис.куб.м деревини паливної для потреб домогосподарств об’єднаних територіальних громад Запорізької області.

Для потреб військових Національної гвардії Франківщини відвантажено 200 кубометрів дров’яної деревини.

Фінансову допомогу у розмірі 3 млн 500 тис. гривень відправлено Дніпропетровському та Херсонському обласним управлінням.

Цільова грошова допомога у сумі 250 тис. гривень надана Київському обласному управлінню для відбудови зруйнованого житла.

З початку військових дій лісництва лісогосподарських підприємств Франківщини прийняли на проживання 407 переміщених осіб зі східних регіонів держави.

На сьогодні 142 працівники держлісгоспів Прикарпаття боронять цілісність та незалежність України.

Лісівники Франківщини успішно виконують важливі державні завдання: підвищують продуктивність лісів, біологічну стійкість лісових насаджень від хвороб та шкідників, покращують породний склад лісів, завершують будівництво центру з вирощування саджанців із закритою кореневою системою, і не припиняють допомагати усім, хто боронить державу від ворога.