З ТЦК — у морську піхоту: історія франківця Романа Примича, який втратив ногу на війні (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

11 Лют, 2024 20:58

Поділитись публікацією
З ТЦК — у морську піхоту: історія франківця Романа Примича, який втратив ногу на війні (ФОТО)

З 27 лютого 2022 року Роман Примич служив в роті охорони при ТЦК в Івано-Франківську. Потім — у бригаді морської піхоти в Одесі, а згодом у складі 81 бригади потрапив на передову. У бою на Донеччині воїн отримав поранення, внаслідок якого втратив ногу.

Про це пише “Галка” з посиланням на сайт проєкту “Сталеві духом“.

22 серпня 2022 року Роман Примич потрапив під кулеметний обстріл у селі Богородичне Донецької області. Попри те, що йому знесло частину лівої гомілки, боєць заховався і продовжував відстрілюватися. Пізніше побратими евакуювали його з поля бою у Краматорськ.

З ним доставили й кості з потрощеної ноги, дбайливо підібрані товаришем по службі — загорнуті у мішечок і зв’язані турнікетами. Воїну склали ногу, попередивши, що її можуть ампутувати”, — йдеться у дописі.

Після операції у Краматорську Романа перевезли у госпіталь в Дніпрі, а далі — в Івано-Франківську обласну клінічну лікарню. Лікарі упродовж семи місяців намагалися зберегти його ногу. Боєць переніс 15 операцій.

Ногу мені ампутували тут, в обласній лікарні. Мій організм не сприймав чужорідних тіл, і я особисто прийняв рішення про ампутацію, хоча завідувач відділення Степан Смачило казав: “Будемо тягнути тебе до кінця”. Я вирішив, що краще мені буде, напевно, без неї. Я просто швидше повернуся до життя”, — розповідає Роман Примич. 

Після ампутації воїну зробили тренувальний протез. Військовий швидко звик до нього й зараз вчиться ходити заново.

Це буде довгий і складний процес, але я вже на фінішній прямій. Це тренувальний протез, не постійний. Коли зустрічаюся з протезистами, вони роблять якісь відмітки, щось вимірюють, записують, коректують. І на базі цього протеза будуть виготовляти постійний”, — каже боєць

12 років тому Роман Примич займався боксом. Після ампутації ноги він знову захопився спортом — вже наступного дня присідав на одній нозі, дивуючи медиків та сусідів по палаті. Через три тижні після ампутації чоловік взяв участь у змаганнях “Звитяга Нескорених”. 

“Коли закінчиться цей етап з ногою, тоді буду думати, чим зайнятися далі. Нема рожевих мрій, є реальність”, — говорить Роман Примич. 

У липні 2023 року президент України Володимир Зеленський особисто вручив орден “За мужність” III ступеня Роману Примичу під час візиту в обласну лікарню.