З вшануванням воїнів та під звук сирени: як у Франківську писали радіодиктант національної єдності (ФОТО)

Автор: Кучерук Софія

25 Жов, 2024 13:08

Поділитись публікацією
З вшануванням воїнів та під звук сирени: як у Франківську писали радіодиктант національної єдності (ФОТО)

25 жовтня Івано-Франківськ доєднався до радіодиктанту національної єдності під назвою «Магія голосу» Оксани Забужко. Викладачі, студенти, духовенство та представники влади зібралися у Прикарпатському університеті, щоб разом написати диктант. Загалом до заходу тут приєдналися близько 200 учасників. Під час написання диктанту залунала повітряна тривога.

Читайте також: «Немає консенсусу в цьому питанні», - Марцінків про Алею памʼяті на "стометрівці"

Про це пише “Галка” з Прикарпатського національного університету.

Студентка Олександра Плахта зізналася, що пише диктант вперше.

“Цей диктант об’єднує. Тому я можу сказати, що це дуже важливо для нас. Це день, який об’єднає всіх українців, аби зробити все це разом – послухати та написати диктант”, — зазначила вона.

Мер міста Руслан Марцінків також взяв участь у заході й поділився, що переживає, адже давно не писав диктант. За його словами, останній раз це було пʼять років тому.

Викладачка Прикарпатського університету Валентина Якубів підкреслила, що це не просто зібрання, а традиція, яку передають і поширюють.

“Багато випускників, ідучи до себе в школу, чи працюючи в інших організаціях, започатковують цю традицію, яку запозичають у нашому університеті”,- каже Валентина Якубів.

Перед початком диктанту учасники вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання, наголошуючи, що військові зробили найбільший внесок у захист країни. А під час самого диктанту пролунав сигнал повітряної тривоги, тому всі спустилися до укриття та продовжили писати текст там.

Студентка Юлія Манякіна зазначила, що цьогорічний текст диктанту був написаний нетипово, але їй сподобалось.

“Для мене особисто, це те що об’єднує людей у спільному пошуку сенсу цього диктанту. А загалом, для всіх нас — це спільне посилення. Ми відчуваємо, що кожен із нас прагне бути кращим у нашій мові та розвитку можливостей”, – ділиться Юлія Манякіна