Від укриття до покрівлі даху: торік у Франківську за співфінансування з мешканцями провели 26 ремонтів у будинках

Автор: Жанна Головенко

05 Лют, 2024 12:47

Поділитись публікацією
Від укриття до покрівлі даху: торік у Франківську за співфінансування з мешканцями провели 26 ремонтів у будинках

У 2023 році в межах Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківську провели ремонтні роботи у 26 будинках. 

Читайте також: “Поки триває війна, дороги – це десята справа”, – головний комунальник Франківська Михайло Смушак

Як пише “Галка”, про це 5 лютого під час брифінгу в Івано-Франківській міській раді повідомив директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак.

70% витрат на ремонт будівель переможцям конкурсу покрили з міського бюджету, а 30% – мешканці докладали самостійно. 

“Прозоро і на відкритому конкурсі ми визначаємо, на які будинки виділяти кошти, і на що саме виділяти кошти. Всі мешканці нашого міста, які проживають у будинках можуть брати участь у відповідному конкурсі”, – каже заступник міського голови. 

За підсумками тогорічного етапу у житлових будинках Івано-Франківська зробили 26 ремонтів. Зокрема, йдеться про стелення м’якої покрівлі на дахах, встановлення нового газо/водопроводу, облаштування укриття у підвалі, заміну дерев’яних вікон на енергоефективні тощо. 

Однак, за словами Михайла Смушака, деякі проєкти втілити не вдалося, оскільки люди не змогли зібрати свої 30% від необхідної на ремонт суми:

“Кілька проєктів ми не реалізували у силу різних обставин. Головна причина – це те, що мешканці не змогли зібрати свою частку. Вони сказали, що цього року ми не будемо реалізовувати, але будемо планувати на наступний рік”, – зазначає Смушак.