За безкоштовні поїздки в “Буковель” від нардепа Шевченка взялася поліція

Автор: Турій Роман

05 Сер, 2016 16:01

Поділитись публікацією
За безкоштовні поїздки в “Буковель” від нардепа Шевченка взялася поліція

Поліція Івано-Франківщини проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо організації одним з кандидатів в народні депутати масових безкоштовних поїздок на курорт “Буковель”.

Читайте також: В Одесі викрили злочинну групу, яка заволоділа місцевим аеропортом. За схожою схемою в приватні руки передали аеропорт "Івано-Франківськ" та ІФТКЕ

Про це йдеться у відповіді ГУНП в Івано-Франківській області на запит “Української правди”.

Приводом до порушення кримінального провадження стали публікації у відкритих джерелах  даних спостереження Громадської мережі “ОПОРА”, де йшлося про випадки організації  кандидатом в народні депутати України Віктором Шевченком від “УКРОПу”  або його соратниками безкоштовних турів у туристичний комплекс “Буковель”.

 

Документ УП
 

За результатами виборів 17-го липня Віктор Шевченко переміг, отримавши понад 11 тисяч голосів.

Кримінальне провадження розпочато лише 18-го липня 2016-го року.  При тому, що “ОПОРА” звернулася до поліції з проханням перевірити ознаки непрямого підкупу виборців ще наприкінці червня.

Про безкоштовні поїздки в “Буковель” йдеться також у матеріалі УП  “Щасливий квиток для кандидата. Як працює “благодійний” підкуп виборців”.

Так, за даними УП, за день до виборів 17-го липня з двох районів округу в “Буковель” виїхало майже тридцять автобусів, а це близько півтори тисячі виборців.

Наступного дня людям дзвонили від організаторів поїздки і розпитували про враження, натякаючи на відповідну подяку за цю поїздку.

Такі поїздки тривали мінімум місяць.

 

У мережі люди дякують Шевченку за поїздку

Віктор Шевченко є рідним братом співвласника курорту “Буковель”, народного депутата Олександра Шевченка. В парламенті він входить до так званої групи Коломойського.

Також у матеріалі повідомляється про відкриття кримінального провадження поліцією Луганської області з приводу роздачі на 114-му окрузі від благодійного фонду “Наш край” соціальних карток, на які було обіцяно перерахувати три тисячі гривень — одну тисячу до для голосування, дві тисячі — після.

Від партії “Наш край” там балотувався підприємець Сергій Шахов, якого, за даними УП, підтримувала Адміністрації Президента. На попередніх виборчих кампаніях команду Шахова уже запідозрювали у підкупі виборців.

Шахов на виборах 17-го липня переміг, проте обіцяних трьох тисяч гривень виборці досі так і не отримали.