
У червні в Івано-Франківській обласній лікарні двоє пацієнтів захворіли на лептоспіроз з важким перебігом та нирковою недостатністю. Одного хворого вдалося врятувати, другий помер попри зусилля медиків.
Про це пише Галка з посиланням на КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.
До обласної лікарні у червні потрапив хлопець з гострою нирковою недостатністю на діаліз. Лікарі намагалися його врятувати упродовж доби, однак зусилля виявилися марними.
Медики запідозрили лептоспіроз, що підтвердив Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб за допомогою реакції мікроскопічної аглютинації.
«Цього сезону на діалізі ми мали двох пацієнтів з лептоспірозом з важким перебігом, де була приєднана ниркова недостатність», – розповідає лікарка-анестезіологиня відділення анестезіології та інтенсивної терапії Центру нефрології діалізу та трансплантації Тетяна Карач.
Одного пацієнта вдалося врятувати. За словами лікарки, своєчасне лікування дозволяє допомогти, але важкість стану залежить від виду збудника – їх багато й не всі призводять до ниркової недостатності.
Найчастіше важкі форми викликає лептоспіра іктерогеморагіка. Хвороба має сезонність – випадки трапляються переважно в літньо-осінній період.
Лептоспіроз належить до групи особливо небезпечних інфекцій.
«Це зооноз, тобто люди заражаються від тварин, але від людини до людини хвороба не передається», – пояснює Тетяна Карач.
Шлях зараження може бути аліментарний або контактний, оскільки лептоспіри можуть заражати навіть через здорову шкіру, наприклад, там, де є стояча вода.
У відділенні інтенсивної терапії є 10 стаціонарних ліжок, 6 з яких реанімаційні. Заповненість практично завжди стовідсоткова. Амбулаторно в Центрі нефрології приймають до 160 пацієнтів на діаліз.
Центр має всі види замісної ниркової терапії, включаючи гемодіаліз, перитонеальний діаліз та трансплантацію нирки. У відділенні працює 33 апарати штучної нирки з найсучаснішим обладнанням.



