А як у інших містах? За харчування школярів платитимуть не тільки батьки з Івано-Франківська

Автор: Борис Марія

29 Jan, 2016 09:58

Поділитись публікацією
А як у інших містах? За харчування школярів платитимуть не тільки батьки з Івано-Франківська

Нещодавно Кабмін , щоб зекономити державні кошти, відмінив безкоштовне харчування для школярів молодших класів. Оплату сніданків та обідів учням 1-4 класів можна здійснити за кошти міського бюджету, однак на це підписалися не у всіх містах України.

Зокрема, у Івано-Франківську безоплатним харчуванням будуть забезпечені тільки учні пільгових категорій – наразі це 1 437 учнів. Загальна сума витрат на гаряче харчування для складає  5 232 900 гривень.

В інших обласних центрах України ситуація із харчуванням дітей молодших класів різна. Наприклад, у Харкові з міського бюджету на безкоштовні обіди для учнів 1-4 класів виділено 65 мільйонів гривень. Один обід коштує 9 гривень.

З бюджету Львова на ці потреби виділили 42 мільйонів гривень. 9,40 гривень – ціна одного обіду. У Вінниці молодших учнів також харчуватимуть за кошти міста, а це 6,5 мільйонів гривень. Для одного школяра обід обійдеться у 5 гривень. Маленькі буковинці отримають обід за 3 гривні в день. З казни Чернівців на це виділили 5 мільйонів гривень.

Очільник Полтави також пообіцяв знайти у бюджеті міста 18 мільйонів гривень, щоб владнати цю проблему. На харчування діток із черкаського бюджету спрямують близько 7 мільйонів гривень. Вартість гарячого обіду для одного школяра становить 6,90 гривень. У Луцьку ціну за один обід, тобто 7 гривень, навпіл розділять між батьками та міським бюджетом.

У Житомирі  вартість харчування однієї дитини в день буде складати 13 гривень для учнів 1-4 класів та 15,40 гривень для учнів пільгових категорій. Усього на харчування школярів з міського бюджету планують витратити 25,6 мільйонів гривень.

З казни Кіровограда на харчування малечі виділять 9 мільйонів гривень. Київська міська державна адміністрація виділила 151,5 мільйонів гривень на харчування учнів 1-4 класів шкіл, а також учнів пільгових категорій 5-11 класів у 2016 році.

Не пощастило батькам у Миколаєві, адже там безкоштовне харчування скасували. У рівному також безоплатно обідатимуть тільки школярі-пільговики. У Тернополі батьки платитимуть 8 гривень за сніданок та 12 – за обід.

У декількох містах депутати ще не прийняли остаточне рішення щодо джерела харчування учнів 1-4 класів. Тож фінальну порівняльну характеристику можна буде зробити згодом.

Читайте також: В міській раді вкотре обговорили питання харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах.