За і проти спортманежу. У Франківську обговорюють нове будівництво у центрі (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

14 Dec, 2017 14:57

Поділитись публікацією
За і проти спортманежу. У Франківську обговорюють нове будівництво у центрі (ФОТО)

В обласній раді 14 грудня влаштували обговорення планів щодо будівництва багатофункціонального спорткомплексу в Івано-Франківську.

Читайте також: Обслуговуватиме кілька сіл: нова амбулаторія запрацювала на Верховинщині (ФОТО)

Нагадаємо, це питання викликало конфлікт на минулій сесії обласної ради.

Сергій Басараб, заступник голови обласної ради, зауважив, що для будівництва комплексу обрали ділянку на Шухевичів, 21 на території дитячої спортивної школи, яка є у власності тениторіальної громади області.

Орест Оклієвич, очільник обласного департаменту спорту, сказав, що рішення сесії, яке хочуть прийняти, має дати поштгвх до виділення землі під це будівництво, присвоєння кадастрового номеру ділянці та визначення її меж. Зустрічі із власниками сусідніх ділянок та громадські слухання щодо проекту мали б відбутися вже після прийняття рішення.

Микола Дорошенко, головний архітектор області, розповів, що з ініціативи облради була створена робоча група, яка мала вивчити можливість будівництва манежу.

Зараз розроблена програма та умови всеукраїнського конкурсу серед архітекторів на найкращу пропозицію щодо виглялу комплексу. А також окреслено параметри, які має мати будівля.

“Основною вимогою було дотриматися європейських вимог щодо проведення змагань міжнародного класу”, – сказав Дорошенко.

За його словами, цей комплекс мав би вмістити всі види спорту, окрім водних. Його площа 19 тисяч квадратних метрів. Зокрема, має бути спортивна арена площею 4600 квадратних метрів. Місткість – 3-5 тисяч відвідувачів.

“Хто дав право нищити діючий стадіон заради нового”, – заявив активіст Сергій Чирва. – Де наші діти будуть займатися 20 років, поки будуватиметься манеж”.

Депутат міськради Віталій Мерінов заявив, що спортивна громада пропонує інші ділянки для цього будівництва. Наприклад, позаду стадіону Рух.

“Не потрібно забудовувати діючий стадіон”, – сказав Мерінов.

Він додав, що, як депутат, підготував звернення від Івано-Франківської міської ради до обласної щодо недопущення будівництва на стадіоні. Також планує зібрати дві тисячі підписів.

“Я виступаю за будівництво стадіону. Тому що вважаю, що місто і громада стала заручником вузьких політичних інтересів”, – заявив активіст Петро Матейко.

Інший депутат міськради Андріан Волгін відповів йому, що вони з Меріновим з різних партій, але він теж проти цього будівництва.

Проти також стронгмен Назарій Павлів.

“Це задача за перший клас: що краще два спортивні об’єкти чи один?”, – сказав він.

Директор коледжу спортивного виховання вважає, що будівництво в іншому місці буле в три- чотири рази дорожче.

“Поки прийшов сюди, поговорив зі своїм колективом, тисяча осіб за будівництво цього комплексу”, – заявив він.

Орест Оклієвич додав, що місто поки що не виділяє іншої ділянки. Натомість міський голова Коломиї заявив, що у їхньому місті готові надати місце під ділянку.