За креативний підхід: у Франківську грамотами Залужного нагородили медиків, які реабілітують військових (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

30 Сер, 2023 14:40

Поділитись публікацією
За креативний підхід: у Франківську грамотами Залужного нагородили медиків, які реабілітують військових (ФОТО)

30 серпня в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні медикам урочисто вручили відзнаки від головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного. 

Грамоти за активну громадянську позицію, патріотизм та допомогу Збройним Силам України отримали 29 медпрацівників, пише Галка з місця події. 

“Кожен лікар зараз — потрібна людина, але тут зібралися ті, які зробили надзвичайний внесок у лікуванні наших військовослужбовців. Ми сьогодні вручаємо їм грамоти від Валерія Залужного. Найголовніше зараз — подивитися кожному в очі й щиро подякувати. Цих лікарів відбирали, тобто вони справді найкращі: новатори, найталановитіші керівники”, — каже заступник з морально-психологічного забезпечення обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковник Юрій Мухін.

Начальниця відділу медицини катастроф, мобілізаційної роботи та спеціальних питань Лідія Сенюта розповіла про критерії відбору. Насамперед увагу звертали на спеціалістів, які мають креативні підходи до реабілітації захисників. До прикладу, лікарі-травматологи ОКЛ Андрій Голинський і Зорян Галій провели унікальну операцію по відновлення стопи військового: 

“Серед 29 нагороджуваних є двоє травматологів, які вчинили диво. Вони самі розробили цю технологію. Провідні фахівці області, України та навіть іноземні — всі однозначно казали, що стопу військовому доведеться ампутувати. А ці двоє надрукували на 3D-принтері кісточку, підшили до неї зв’язки й врятували ногу. Вже не потрібно протезувати. Немає цієї моральної шкоди для людини, що вона має ампутацію. Я вважаю, це один із багатьох подвигів, які зараз роблять лікарі для нашого щасливого майбутнього і для нашої перемоги”, — зазначила Лідія Сенюта. 

Самі медики зізнаються, що ці відзнаки для них дуже важливі:

“Допомагати військовим і державі само собою приємно. А чути слова вдячності від наших героїв і знати, що держава нас також цінує — це подвійна радість”, — діляться враженнями терапевтки госпіталю ветеранів війни міста Коломия Богдана Мельник і Олександра Лесик. 

Колеги працюють у реабілітаційному відділенні, займаються відновленням втрачених функцій військових: займаються з пацієнтами на тренажерах, вчать вправлятися з протезами.

Олександра Лесик розповіла свою історію військового із травмою спинного мозку, якого їй вдалося “поставити на ноги”:

“Його до нас привезли лежачим. Через деякий час реабілітації він зміг сам пересуватися на колісному кріслі. Потім волонтери передали для нього електричне колісне крісло. І нарізі він реабілітується в Норвегії. Знаємо, що справи у нього з кожним днем все краще”, — розповідає терапевтка.

Деякі лікарі навіть після виписки підтримують дружні стосунки зі своїми пацієнтами. Наприклад, фізичний терапевт Клінічної лікарні №1 Роман Лісовський досі спілкується з військовим, який після лікування повернувся на фронт:

“Недавно хлопець, який поступив з неробочою стопою, скинув мені відео, де він знову бігає на передовій”, — пригадує терапевт Роман Лісовський.