За “круглим столом” в ОДА назвали ключові завдання розвитку гірських територій (ФОТО)
20 Сер, 2019 11:04
У франківській облдержадміністрації обговорюють ключові проблеми та перспективи розвитку українських Карпат.
Читайте також: Запрацював застосунок "Армія+" для військових: доступні електронні рапорти
20 серпня в Івано-Франківській ОДА розпочався “круглий стіл” з обговорення перспектив розвитку гірських територій українських Карпат.
Голова франківської ОДА Денис Шмигаль зазначив, що це – один із заходів, який проводять відповідно до розробки державної програми з розвитку гірських місцевостей, інформує “Галка”.
Нагадаємо, в липні 2019 року Зеленський зобов’язав Кабмін за два місяці затвердити держпрограму розвитку регіону українських Карпат на 2020–2022 роки з урахуванням концепції розвитку гірських територій.
“Зараз ми маємо нагоду обговорити ключові проблеми та перспективи розвитку гірських місцевостей, що дозволить уже з наступного року об’єднати всі можливі ресурси для досягнення позитивних результатів”, – зауважив Шмигаль.
За словами першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслава Негоди, завдання “круглого столу” – сформувати чіткі пропозиції від Франківщини про стратегію розвитку Українських Карпат.
“Проблем у гірських територіях є чимало, і вони мають свої особливості. Вже до вересня мають бути пропозиції; ми маємо знати, що необхідно робити в наступні три роки. Представники кожної громади зараз можуть долучатися і пропонувати свої ідеї. Нам дуже важливо розробити серйозну програму, яка згодом нам дадуть хороші результати. Впевнений, що це буде гарна програма. Я в це вірю!”.
Також В’ячеслав Негода назвав ключові завдання розвитку гірських територій. Це – підвищення конкурентоспроможності Карпат, просторовий розвиток регіону шляхом виявлення привабливих територій під бізнес та інвестиції, розвиток туризму, збереження історико-культурної спадщини, вирішення проблеми доступності, екологічна безпека.
“Наша програма повинна вміщувати в себе декілька ресурсів, з яких можна використовувати кошти на реалізацію тих чи інших програм”, – додав Негода.
Виконавчий директор “Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття” Максим Чопей зазначив, що наразі на Прикарпатті є 37 ОТГ, з них 16 знаходяться у гірських місцевостях.
“Гірські території більше потребують фінансових вкладів у розвиток інфраструктури й інших об’єктів. Зараз маємо, у залежності від особливостей ОТГ, писати стратегію і формувати держпрограму. Сподіваюся, “круглий стіл” буде ефективним”, – каже Чопей.