За лайки дописів «Україна бобмила Донбас» жительку Франківська посадили на 5 років

Автор: Борис Марія

23 Тра, 2023 21:35

Поділитись публікацією
За лайки дописів «Україна бобмила Донбас» жительку Франківська посадили на 5 років

Івано-Франківський міський суд визнав громадянку винною в виправданні збройної агресії росії та глорифікації її учасників.

Про це повідомляє «Судовий репортер», пише Галка.

Йдеться про уродженку РФ, яка має українське громадянство і проживала в Івано-Франківську. 

За матеріалами справи, в мережі «Однокласники» жінка вподобувала дописи антиукраїнського характеру: «Восемь лет Украина бомбила Донбасс…», «Россия пытается аккуратно зачищать нацистов», «Украину никто не пытается завоевать, мы очищаем Украину от той раковой опухоли, которая восемь лет уничтожала страну», «В Донецке разорвало на куски 10-летнюю девочку в самом центре города, где нет военных объектов. Выходит, что это маленькой дончанке ВСУ “отомстили” за то, что вся территория ЛНР освобождена от их контроля?» та ін. Вподобані публікації автоматично поширювалися на сторінці користувачки.

У судовому засіданні обвинувачена скоєного не заперечувала. Вона пояснила, що вже переосмислила своє ставлення до збройної агресії рф і вважає її неправомірною. Раніше вона  нібито не до кінця розуміла злочинність своїх дій і тепер їй прикро за свою поведінку.

Адвокат просив призначити його підзахисній умовне покарання. Однак суд на це погодився. Жінка поширювала такі дописи після того, як стало відомо про злочини росіяни у Бучі та Ірпені. Маючи вільний доступ до засобів масової інформації, вона не могла не усвідомлювати характер скоєного. До моменту затримання 16 лютого 2023 року вона  не зробила нічого, що вказувало б на можливість її виправлення без відбування покарання.

Обвинуваченій призначили 5 років позбавлення волі.