18 липня 48 енергетиків філії “Західна” з Рожнятова, Долини і Калуша на базі Калуської СЕЕМ здавали кров.
Про це пише “Галка” з посиланням на Прикарпаттяобленерго.
16 липня на будівлі СЕЕМ, в якому працював ветеран війни 2015-2016 та повномасштабної війни Олександр Переведенцев, встановили пам’ятну дошку, а вже за два дні колеги у пам’ять про колегу здавали кров для стабілізаційних госпіталів поблизу лінії фронту.
18 липня відбувся на Калущині відбувся вже третій етап у якому взяли участь 48 енергетиків. Продовжувати акцію планують й надалі. Наступні дні донора проведуть у серпні.
“Найтяжчі поранення отримують під час запеклих боїв, – розповідає ветеран війни, боєць 10-ої гірсько-штурмової бригади, а сьогодні начальник відділу обліку електроенергії Василь Андрусишин. – Травми різного характеру, а найчастіше гинуть побратими через гостру втрату крові. Тож запаси компонентів крові мають бути завжди, щоб стабілізувати стан і дати шанс на життя”.
Кровотеча – основна причина смерті поранених на полі бою, тому донорська кров це основна зброя медиків у боротьбі за життя українських бійців. А близько половини поранених, які померли, можна було врятувати своєчасним переливанням крові або її компонентів, – стверджують бойові медики. З червня минулого року в Україні дозволили проводити переливання донорської крові у польових умовах, якщо поранений не встигає отримати кваліфіковану допомогу в госпіталі. Тож питання тепер лише у постійному забезпеченні цією кров’ю.
Як писала “Галка” раніше, на Прикарпатті близько 50 енергетиків стали донорами крові для військовослужбовців.
Читайте також: Найдовше на три години: 28 листопада на Прикарпатті вимикатимуть світло у всіх чергах